skip to Main Content
606 522 314 info@specialnizahradnictvi.cz

Vlhkost rostlin v době květu a tipy, jak ji účinně snížit

Zahradní vášeň vás zcela pohltila? Po prvotních neúspěších se dostavily kýžené úspěchy? Sklízíte první domácí rajčata, dochucujete pokrmy lahodnou vlastnoručně vypěstovanou bazalkou nebo se těšíte z krásy barevných orchidejí, které zdobí vaše okenní parapety? Pak se nenechte uchlácholit a neusínejte na vavřínech. Přečtěte si naše tipy a návody jak na snížení vlhkosti v době květu a pěstujte svou domácí chloubu a okrasu jako profesionálové.

vlhkost_v_dobe_kvetuJak poznáte, že je vlhkosti přespříliš?

Pokud listy rostliny začnou nápadně schnout a žloutnout, může to být zapříčiněno dvěma protichůdnými faktory. Buďto rostlinu zaléváte nedostatečně, nebo naopak nadměrně. V případě, že je substrát vlhký, nejpravděpodobnější bude druhá možnost. Proto zálivku omezte a začněte napravovat škodu, kterou jste napáchali.

Jak snížit vlhkost snadno a rychle?

Základní kámen úrazu je v tomto případě nepravidelná zálivka. Dva týdny zapomínáte a pak rostlinu zalijete takovým množstvím vody, které nemůže ani při nejlepší vůli vstřebat? Pak přebytečnou vodu z květináče slijte, případně odstraňte shnilé kořeny, a pokud je to alespoň trošku možné, rostlinu přesaďte.

Další rady a tipy na snížení vlhkosti

Dalším krokem je ujištění se, že okolo rostliny je zajištěna perfektní cirkulace vzduchu. Pokud by tomu tak nebylo, v substrátu nebo na samotném těle rostliny se může začít objevovat plíseň. Při dalším zalévání dbejte na to, ať rostlinu nezásobujete vodou z horní strany. Ideálně vsaďte na jemné rosení nebo spodní zálivku kořenů.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
×Zavřít vyhledávání
Vyhledat