skip to Main Content
606 522 314 info@specialnizahradnictvi.cz

10 důvodů, proč se stát indoor pěstitelem

bazalkaKoketujete s myšlenkou, že byste si uvnitř svého bytu či domu vytvořili svou vlastní zahrádku plnou rostlin s lahodnými a šťavnatými plody? Už nekoketujte. Nechte se přesvědčit našimi 10 důvody, proč byste se indoor pěstitelem opravdu měli stát.

1. Budete mít nového koníčka

Čas od času je potřeba trochu změnit hobby a vyzkoušet něco nového, v tomto případě nadmíru užitečného. Indoor pěstitelství je forma zábavy i důkaz toho, že sami dokážete vypěstovat něco skvělého.

2. Najdete svůj balzám na nervy

Věřte nebo ne, péče o rostliny má nepředstavitelnou moc ulevovat lidem od stresu. Zaměřte své myšlenky na celý rok na své rostliny v pěstebním boxu nebo v celé pěstební místnosti a ušetříte peníze za sezení u psychoterapeuta.

3. Užijete si „podnebí“ svého pěstování

Představte si polovinu ledna. Mrzne, až praští, když se trochu oteplí, začne hustě sněžit. Zima zalézá tam, kde ji skutečně mít nechceme. O tom, že do práce chodíte za tmy a za tmy se z ní vracíte, nemluvě. Vy si ale můžete užít teplo a světlo ve své pěstební místnosti. Uvidíte, že vás to nabije nevídanou energií.

4. Pochutnáte si na čerstvých plodech po celý rok

U té představy poloviny ledna ještě zůstaňme a stavme se cestou (takřka potmě) z práce nakoupit. Hlavně ovoce a zeleninu, protože vitamíny v zimě potřebujeme, aby nás neskolila nemoc. A ano, musíme si vzít ty plody, na které jsme minule museli do salátu vysypat celé sáčky koření, abychom přebili jejich „chuť“. O tom, jak dlouho tam leží, radši nebudeme přemýšlet.

Náš tip: Přečtěte si, jak s indoor pěstováním začít, aby šlo všechno hladce!

5. Budete celkově spokojenější

To, že budete mít koníčka, který vám bude přinášet radost a odmění vás krásnými výsledky, se pozitivně odrazí na vašem pohledu na vše ostatní. Mimo jiné i na mezilidské vztahy, v nichž budete pokojnější. Najděte si někoho, kdo bude mít také svého velkého koníčka, a budete spolu žít dost možná navěky.

6. Nadechnete se – pokaždé

Jestli vás práce nebo cokoli jiného doslova dusí, zkuste trávit čas ve své pěstební místnosti, kde bude o kyslík a o vaše lepší dýchání postaráno. Pěstební místnost bude nadprůměrně okysličená. Proč toho trochu nevyužít?

7. Ušetříte na ovoci a zelenině

Můžete pěstovat a po celý rok šetřit za ovoce a zeleninu. Sami sobě totiž na plody přirážku nedáte, jak to dělají obchodníci. Navíc můžete pěstovat organicky. Za takové plody dnes lidé utrácí nemalé částky.

příroda8. Naučíte se něco o rostlinách

O rostliny v přírodě se postará vzduch a slunce… Ale při indoor pěstování musíte všechno zařídit sami, v tom tento koníček spočívá. Naučíte se tedy o rostlinách o nejdůležitější, tedy co všechno potřebují, aby vám nakonec přinesly úctyhodné plody.

9. Budete soběstačnější

Alespoň ovoce, zeleninu a bylinky si vypěstujete sami a tím se zase o něco více oprostíte od trhu a jeho nabídky. Kromě finanční úspory se zaradujete i z faktu, že jste něco vypěstovali sami.

10. Najdete si své obdivovatele

Nebo nové společníky. O tom, co děláte, můžete psát blog, natáčet videa, dokumentovat vše pomocí fotografií. Můžete psát o tom, jak jste překonali některé překážky, co se vám nepovedlo a co byste nakonec udělali jinak. Uvidíte, že se s vámi dá do řeči nejeden pěstitel, kterého trápí to samé, a nakonec z toho může být i přátelství.

Potřebujete snad ještě více důvodů, proč s indoor pěstováním začít?

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
×Zavřít vyhledávání
Vyhledat