Skip to content
606 522 314 info@specialnizahradnictvi.cz
Jak Mít Krásné A Zdravé Rostlinky?

3 tipy jak na správné přihnojování rostlin

Aby se vám rostliny odměnily krásným vzhledem, měli byste se jim náležitě věnovat. K tomu patří i správné přihnojování rostlin, díky němuž rostliny dobře porostou, naplno rozvinou všechny své vlastnosti a bude se jim dařit. Poradíme vám, jak k přihnojování rostlin správně přistoupit.

Vyberte vhodná hnojiva

Ze začátku je důležité příliš nespěchat. S přihnojováním rostlin počkejte alespoň 2 až 3 týdny po výsadbě. Do té doby jim výživu zajistí čerstvý substrát. Poté můžete zvolit, jaká hnojiva vám budou vyhovovat nejvíce. Zda kapalná nebo pevná ve formě tyčinek nebo tablet. Kapalná hnojiva působí okamžitě a mají široké pokrytí. Tablety zase obsahují stejné množství živin, tím pádem nedochází k předávkování nebo nedostatku živin.

Pozor na příliš koncentrované roztoky

Pamatujte na to, že hnojit můžete pouze rostliny, které jsou zdravé a jsou v době růstu a kvetení. Rostliny, které rostou rychleji, vyžadují častější hnojení, ty pomaleji rostoucí zase nižší intenzitu hnojení. Při hnojení berte nejprve ohled na zásobu živin v půdě, až poté na požadavky rostlin. Při přihnojování mladých rostlin a rostlin na začátku růstu nepoužívejte příliš koncentrované roztoky hnojiv.

Správně hnojené květiny rychle porostou

Balkonové a pokojové rostliny potřebují vyšší přísun živin než letničky a trvalky, které pěstujete ve volné zemi.

Tip od Speciálního zahradnictví: Pokud pěstujete v každém truhlíku jeden druh balkonovek, sáhněte rovnou po speciálním hnojivu pro vysazený druh. V truhlících, kde jste vysadili různorodé rostliny, můžete použít hnojivo pro balkonové květiny, při pravidelném přihnojování vám postačí i hnojivo pro kvetoucí letničky.

Nepřehánějte to s péčí

Pozor na zvýšené přihnojování. Nadměrná dávka hnojiva může rostliny spálit, a to zejména v horkých letních dnech. Zároveň vysoké množství hnojiva dokáže zasolit půdu v truhlíku, která v zemi zůstává ve stále vyšším množství. Dejte si také pozor na to, abyste nepřihnojovali vyschlé nebo přemokřené rostliny.

Péče o rostliny vyžaduje práci a vloženou energii. Odmění se vám ale krásným vzhledem, kterým zkrášlí vaši domácnost, balkon anebo zahrádku.

Pořiďte si správná hnojiva

Aby vaše rostliny dobře rostly a prospívaly, potřebují k tomu správné hnojivo. Vyberte si z naší nabídky kvalitních hnojiv, které vám pomohou vypěstovat zdravé a silné rostliny.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat