Skip to content
606 522 314 info@specialnizahradnictvi.cz
Poradíme Vám, Jak Poznat Kvalitní Klon

5 ukazatelů, podle kterých poznáte kvalitu klonu

Pěstování z klonů je v indoor pěstování mnohem častější než pěstování ze semen. Dokážeme totiž díky němu malé rostlinky lépe ohodnotit a poznat jejich kvalitu. Navíc při použití klonů uspoříte čas. Klony jsou už připravené k zasazení a nemusíte s nimi provádět žádné zvláštní procedury. Pro úspěšnou sklizeň vám už jen stačí, abyste vybrali kvalitní klony. Poradíme vám, jak na to.

Podle čeho poznáte kvalitu klonu

To, jaké má klon genetické předpoklady, bohužel pouhým okem nepoznáme. I přesto nám ale vzhled může napovědět mnohé o jeho kvalitě. Všímejte si proto především následujících ukazatelů:

1) Barva

Jednotlivé odrůdy se mohou odlišovat i barvou. Narazit můžete na tmavě zelenou i světlejší. Správně by ale barva měla být vždy svěží a rostliny stejné odrůdy by měly mít i totožnou barvu.

2) Velikost

Pokud se jedná o klony z jedné várky, měly by být také zhruba stejně velké. Dokazuje to, že mají stejný původ a navíc vám to usnadní práci při pěstování. S vyrovnaným porostem se lépe pracuje.

3) Kořeny

Podle kořenů velmi dobře poznáte, zda se jedná o kvalitní klon. Měly by být sněhobílé a obalené jemnými bílými chloupky. Naopak zažloutlé špičky, hnědé okraje a vláskovité kořeny jsou znakem nekvalitního klonu. Klony, které jsou čerstvě zakořeněné ze zdravých rostlin, se pyšní silnými bílými kořeny.

4) ListyZákladem úspěšného klonování je kvalitní klon. Zjistěte, jak ho poznat

Listy by měly být hlavně silné a zdravé. Povšimněte si, zda nejsou ve spojení se stonkem slabé, měly by pevně držet. U různých druhů se mohou lišit tvarem a masitostí. Důležité ale je, aby byly listy rovnoměrně rozmístěné po celém klonu. A rozhodně by na nich neměla být plíseň ani hniloba.

5) Počet pater

Klony by vždy měly mít více než jedno patro. Ideální počet je tři a více. Tam, kde se list napojuje na stonek, vznikají obvykle nové výhonky. Každý takový výhonek značí jedno patro. Setkat se můžete i se zrcadlovými výhonky, to znamená, že na stejném místě vyrůstá jeden list doleva a druhý doprava. V jejich napojení pak vznikají výhonky vlevo i vpravo, dva výhonky pak počítáme jako jedno patro.

Nepodceňte kontrolu kvality klonu a vyberte takový, který vám přinese úspěšnou sklizeň.

Naklonujte si rostlinky sami

Chcete si být jisti, že jsou vaše klony kvalitní? Nachystejte si vlastní. Je to jednoduché. V našem e-shopu najdete všechno, co pro klonování budete potřebovat.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat