Skip to content
606 522 314 info@specialnizahradnictvi.cz
Česnek Je Velice účinný Přírodní Lék.

Česnek aneb přírodní lék nejen k prevenci nachlazení

Není nad přírodní lék jménem česnek. V kuchyni se bez něj neobejdeme, a navíc je mimořádně zdravý. V čem ale spočívá jeho síla a co vlastně léčí?

Nenahraditelná chuť česneku

Česnek kuchyňský nebo také česnek setý (Allium sativum) pochází ze Střední Asie a severovýchodního Íránu. Je nedílnou součástí nejrůznějších pokrmů, kde slouží především jako koření nebo ochucovadlo. Vyznačuje se specifickou vůní a ostrou chutí, štiplavou a trochu pikantní, která se s vařením vytrácí. Příčina této ostré příchuti je naprosto jasná, může za ni síra. Významnou roli má dodnes česnek i v tradiční čínské medicíně.

Česnek se dá využít nejen jako koření, ale také jako lék.Zázračný všelék

ve starověku byl považován za všelék a během první i druhé světové války sloužil jako antiseptikum k prevenci gangrény. Dodnes se používá na podzim a zimě v rámci prevence a léčby nachlazení nebo chřipky. Kromě nachlazení pomáhá i při léčbě vážnějších onemocnění.

Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, například vápník, železo, měď, mangan, zinek, hořčík, sodík, draslík, fosfor, jód, selen, síru, vitamíny ze skupiny B a vitamín C.

Krevní oběh

Česnek podporuje vylučování škodlivých látek z těla a takzvaně čistí krev. Dále reguluje krevní tlak a posiluje tělo.

Trávicí systém

Příznivý vliv má údajně také na trávicí systém, zlepšuje totiž trávení a podporuje funkci jater.

Léčba a prevence rakovinyČesnek je vynikající proti únavě a úzkosti, rakovině a pomáhá travicímu systému.

O léčivé účinky česneku projevila zájem také věda a západní medicína, kdy v rámci metaanalýz zkoumala jeho vliv na léčbu rakoviny. V některých případech byl dokonce pozorován pozitivní efekt. Česnek totiž patří mezi silné antioxidanty a obsahuje síru, která blokuje růst nádorů.

Únava a úzkost

Obzvlášť v dnešní uspěchané době, kdy často nemáme čas na odpočinek, vás česnek doslova postaví na nohy. Přispívá totiž k fyzické i psychické pohodě a údajně zvyšuje odolnost proti stresu a vyčerpání.

Nepřiměřená konzumace česneku může ale vést k podráždění trávicího traktu, proto se nedoporučuje užívat víc než 13 stroužky česneku denně. Stejně jako u léků nebo jiných doplňků stravy je důležité aplikovat česnek pravidelně a na každodenní bázi. To však může být problematické, po česneku totiž výrazně zapáchá z úst. Pokud ani vyčištění zubů nebo žvýkačka nepomůže, zkuste příště čokoládu nebo kávu.

Věnujte také pozornost správnému skladování, aby vám česnek nezplesnivěl a neztratil svou sílu.

Chystáte se zasadit vlastní česnek, ale nevíte, jak na to?

Stáhněte si e-book o všestranném česneku a naučte se vypěstovat pravý český česnek u sebe doma, dozvíte se také, jak česnek skladovat, aby vám dlouho vydržel a stanete se mistry na přípravu léčivých česnekových dobrot.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat