skip to Main Content
606 522 314 info@specialnizahradnictvi.cz
Growbox Jako Kouzelná Skříňka, Ze Které Sklízíte Jedna Radost

Growbox jako kouzelná skříňka, ze které sklízíte jedna radost

To se to pěstuje, když venku od rána do večera svítí slunce, je teplo a sem tam zahradu zavlaží jarní deštík. No jo, ale co když si chcete užívat vlastních výpěstků po celý rok? V době, kdy mrzne až praští a čerti se vám za okny žení, vaši situaci dokonale vyřeší growbox. 

Představte si ho jako kouzelnou skříňku, kterou můžete nastavit tak dokonale, že z ní budete sklízet šťavnaté ovoce a vitamíny nabitou zeleninu. A klidně si do ní můžete jít natrhat plnou náruč květin, i když venku nebude památky ani po chudobce.

Co si můžete vypěstovat v growboxu

Možná už teď přemýšlíte, co by ve vašem pěstebním boxu mohlo zdárně růst. Věřte, že všechno! Jasně, vzrostlá jabloň ani vaše oblíbená třešeň to nebude, ale nějaký ten keřík už klidně ano.

V plně kontrolovaném uzavřeném prostředí, které chrání před nepříznivými vnějšími vlivy, se bude dařit například:

Co Můžete Pěstovat V Growboxu
 • bylinkám – kdykoliv budete vařit, můžete v pohodlí domova sáhnout po čerstvých zelených bylinkách, třeba po bazalce nebo libečku. Po celou zimu můžete popíjet čaj z vlastnoručně vypěstované máty nebo meduňky.
 • zelenině – vsaďte třeba na chilli papričky, rajčata, okurky nebo sladké papriky. V domácí pěstírně se ale bude dařit i různým druhům salátu.
 • ovoci – nikoli dvanáct měsíčků, ale growbox vám zajistí přísun sladkých jahod po celý rok. Ve vaší sklizni se ale mohou objevit i exotičtější kousky, jako například ananas nebo meloun.
 • okrasným rostlinám – v malém, ale i velkém growboxu se vám budou jedna báseň pěstovat orchideje nebo bonsaje. Je libo méně exotické květiny? Kochejte se po celý rok třeba slunečnicemi.
 • konopí – o tom je známo, že mu více vyhovuje indoor pěstování. Potrpí si na správné osvětlení, živiny, zkrátka je malinko rozmazlenější. Growbox pro něj bude sázka na jistotu.

8 důvodů, proč si growbox pořídit

Proč Si Pořídit Growbox

Co vám domácí growbox přinese a jaké výhody bude mít pro vás coby zahradníky, ale i pro rostliny, které mají mnohdy nemalé nároky?

Máme pro vás 8 výhod, které vás k pořízení domácí pěstírny třeba budou inspirovat.

 1. Growbox snadno sestavíte, i když nejste zrovna zruční kutilové.
 2. Sami si zvolíte, zda budete pěstovat aeroponicky, hydroponicky, nebo v zemi.
 3. Díky čtvercovému nebo trojúhelníkovému půdorysu se growbox hodí kamkoliv, i do rohu.
 4. Malý, velký, ale i obrovský ve velikosti skleníku – váš growbox může mít téměř jakékoliv rozměry.
 5. Rostliny v pěstebním boxu jen tak neohrozí škůdci ani povětrnostní vlivy.
 6. Sami regulujete teplotu, vlhkost i obsah CO2. 
 7. Nespoléháte se na počasí, rostliny v různých fázích růstu budou přijímat optimální množství světla.
 8. K zakoupenému growboxu snadno dokoupíte náčiní, náhradní díly i jiné pomůcky k pěstování.

Chci growbox. Ale jaký vybrat?

Pokud máte jasno v tom, že tenhle způsob pěstování rozhodně chcete vyzkoušet, vzhůru do toho! Stačí si vybrat rozměr, vybavení a naplánovat, kolik do growboxu chcete investovat. Počítejte také s výdaji na elektřinu, díky které ve své „pěstební skříňce“ zajistíte optimální klima.

Třeba patříte mezi kutily, kteří si rádi ledacos vyrobí sami. Ano, i growbox můžete zkusit vyrobit v domácích podmínkách a ušetřit tak nějakou kačku. Myslete ale na to, že nákupem profesionálního pěstebního boxu teprve získáte jistotu kvality a skutečně pozitivních výsledků. Na výrobu boxu třeba nelze použít jakoukoli vnitřní fólii. Amatér v něm navíc těžko zajistí rostlinám optimální klima. Raději věřte zkušenějším indoor pěstitelům a vsaďte na vyzkoušené.

V repertoáru Speciálního zahradnictví najdete hned několik druhů pěstebních boxů. Podívejme se na ně:

 • Proboxy – kvalitní growbox, který zajistí dokonalé podmínky pro pěstování i nejcitlivějším druhům rostlin. Mezi nejoblíbenější Proboxy patří ten s označením Master 240.
 • Darkboxy – někdy mají rostliny speciální požadavky a více se jim daří ve tmě. A právě pro ně jsou tyto pěstírny přímo dokonalé.
 • Homeboxy – snadno je smontujete, umístíte i do malého bytu a vypěstujete si v nich rostliny, i když patříte mezi začátečníky. Velmi oblíbený je například Homebox Ambient Q120 se speciální bílou odrazovou vrstvou.
 • Pěstební sestavy – growbox komplety pro začínající i pokročilé pěstitele, které vám opravdu na maximum usnadní start s indoor pěstováním. Navíc je seženete za zvýhodněné ceny.

Nebojte se nových začátků

Máte obavy, jestli pěstování v growboxu zvládnete? Rozhodně se toho nebojte. Tenhle způsob pěstování je vhodný i pro úplné začátečníky. Také oni se můžou kochat plody své práce v jakoukoli roční dobu. Pokud si přece jen nejste jisti, jaký growbox zvolit pro svoje potřeby, napište nám nebo zavolejte. Pro nás neexistuje hloupá otázka. Důležité jsou vaše pěstitelské cíle a ta správná cesta k nim.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
×Zavřít vyhledávání
Vyhledat