Skip to content
606 522 314 info@specialnizahradnictvi.cz

Hledáte podrobný návod, jak sklízet plody rostlin po celý rok? Máme ho pro vás!

Jestli patříte k opravdu vášnivým pěstitelům, kteří se o své rostliny chtějí starat celý rok, nesmí vám uniknout informace o tom, jak si zařídit pěstební prostor právě tak, abyste mohli plody sklízet takřka celoročně. Úspěch je zaručen nejen vaší péčí, ale hlavně správným vybavením. Proto vám teď prozradíme, jak by mělo vypadat.

Věci, bez nichž se neobejdete, a jejich výběr

V pěstebním prostoru, kde chcete o své rostliny pečovat po celý rok, nesmí chybět několik zásadních věcí, přičemž všechny musejí být vhodně zvolené. Jde o pěstební box, lampu, ventilátor a hnojivo. Nutností je také pořádně připravit půdu před samotným pěstováním a později chillizajistit, aby měly rostliny dostatek světla a živin.

Vybíráme pěstební box

Jednou z nezbytností, bez nichž se vaše celoroční pěstování neobejde, je pěstební box. Ten vybíráme především podle rozměrů a prostoru, který máme k dispozici, ale i podle barvy stěn. Obecně je lepší volit box s bílými stěnami, protože bílé stěny odrážejí méně tepla než stříbrné fólie – proto může být box i na teplejších místech, případně je vhodné ho využít pro rostliny, které nesnášejí vysoké teploty. Boxy se stříbrnou fólií naopak nepropustí více než 3 % tepla ven, 97 % tepla zůstává v boxu.

Lampa a větrák v boxu nesmí chybět

Do boxu patří mimo jiné lampa a ventilátor. Lampu si vždy volíme podle velikosti prostoru, v němž ji chceme využívat, a počítáme s tím, že na 1 m2 se hodí vysokotlaká výbojka o 400 nebo 600 Wattech. Podle výkonu výbojky poté můžeme snadno zvolit i ventilátor. Výpočet je jednoduchý: 1 Watt = 1 m3. Při používání výbojky o 600 Wattech pořizujeme ventilátor o výkonu 600 m3 za hodinu.

homeboxBez hnojiva to jde jen těžko

Další důležitou položkou na seznamu nezbytných věcí pro celoroční pěstování je hnojivo, lépe řečeno jeho správný výběr. Ten by měl spočívat
především v uvážení, v jakém pěstebním systému a médiu budeme svou pýchu pěstovat. Čím jednodušší je používání hnojiva, tím lépe. Stává se, že příliš mnoho doplňků, které pěstitelé kombinují, nakonec nemá kýžený efekt.

2 kroky, které završí celou přípravu

Než se pustíte do pěstování, ujistěte se, že dokážete rostlinám zajistit optimum světla a živin po celý rok. Světlo záleží na používaném světelném zdroji s ohledem na velikost rostlin a pěstební plochy. Živiny zase závisí na správném zavlažování a na hnojení hnojivy, která se pro konkrétní rostliny hodí.

Co se přípravy půdy týče, je dnes v drtivé většině případů lepší si půdu koupit, což platí zvlášť pro indoor pěstování. Vyberte si u nás ze široké nabídky pěstebních substrátů a s radostí se pusťte do celoročního pěstování.

Příprava na indoor pěstování po celý rok se může zdát náročná, s námi to ale zvládnete hravě. V případě jakýchkoli nejasností ohledně výběru potřebného příslušenství se na nás neváhejte obrátit. Těšte se už teď na další úrodu!

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat