skip to Main Content
606 522 314 info@specialnizahradnictvi.cz

Hlubokozářiče a širokozářiče – jak je využít pro domácí pěstování rostlin

Během indoor pěstování se pěstitel setká s nejedním neznámým pojmem, později je však rád, že ho poznal a může jeho daný předmět využít a vylepšit tak pěstování rostlinek nebo zvýšení produkce jedlých plodů. Jedním z takových pojmů, který často představuje velkou neznámou, je hlubokozarichlubokozářič. Tak si na něj posviťme.

Hlubokozářič v celé své kráse

Jako první vás pravděpodobně napadla otázka, co to vůbec hlubokozářič je. Jedná se o reflektor upravený tak, aby co nejvíce světla produkoval přímo pod sebe. V důsledku toho se světlo dostává do spodních pater rostlin. Takový reflektor je vhodné používat na malé plochy do 1 m2. Hlubokozářičem tedy pěstitelé zajišťují osvětlení rostlin tímto specifickým způsobem. V naší nabídce najdete hlubokozářiče (stínidla) Hobby, Cooltube, Spudnik.

sirokozaricJinou kategorií jsou širokozářiče, které rozptylují světlo více do stran a jsou vhodné k osvětlení větších ploch a do systémů s větším množstvím výbojek. Používají se na plochách od 1×1 m do 1,8 x 2,2 m. Vždy záleží na použité výbojce a na velikosti stínidla. Existují však i reflektory, které se dají nastavit tak, aby svítily do šířky i do hloubky, tedy tak, aby zastaly funkci širokozářiče i hlubokozářiče. Jde o reflektory A-Wing a Waveflector.

Volte reflektor podle plochy

Reflektory jsou nutné k produkci světla, které rostliny potřebují. Rozmyslete si, na jaké ploše budete pěstovat nebo už pěstujete a podle toho si nakonec pořiďte reflektor – širokozářič nebo hlubokozářič. Maximum světla můžete získat i díky vhodnému stínidlu, které ho takřka nepustí z nasvícené plochy pryč. Z důvodu nemalé ceny energie se správný pěstitel vždy snaží využít každý lumen. Vyzkoušejte ve svém pěstování zase něco jiného!

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
×Zavřít vyhledávání
Vyhledat