skip to Main Content
606 522 314 info@specialnizahradnictvi.cz
Jak Hnojit V Růstu A V Květu – Existuje Rozdíl?

Jak hnojit v růstu a v květu – existuje rozdíl?

Plagron Alga Grow 250ml, biologické růstové hnojivo

Plagron Alga Grow 250ml, biologické růstové hnojivo

Rostliny potřebují pro tvorbu zelené hmoty trochu jiný poměr živin, nežli pro tvorbu květů a plodů. Proto je třeba upravit hnojení podle toho, v jaké vývojové fázi se zrovna rostliny nacházejí. Pojďte se podívat, jak na to.

Fáze růstu

Růstem rostlin se označuje období, během kterého se vyvíjejí stonky, větve, listy a další zelená hmota rostlin. V tomto období

rostlina ještě nevytváří žádné květy ani plody. Pro růst využívá většina rostlin dusík, i když v různém množství. Některé druhy potřebují dusíku více, jiné si vystačí s množstvím menším. Tak či onak, dusík je pro růst zásadní. Stejně jako my to ví i výrobci hnojiv, a proto mají hnojiva pro růst nejvyšší obsah

Canna Terra Vega 1l, základní růstové hnojivo

Canna Terra Vega 1l, základní růstové hnojivo

dusíku. V případě vícesložkových hnojiv je dávkování nastaveno tak, aby rostlina ve fázi růstu dostala nejvíce dusíku, a nižší množství fosforu a draslíku.

Fáze květu

Důvod pro přechod rostliny z fáze růstu do fáze květu může být dvojí. U rostlin citlivých na fotoperiodu přichází ve chvíli, kdy se změní délka dne. Rostliny dostanou signál zvenčí, že je již třeba tvořit květy a plody. Rostliny necitlivé na fotoperiodu začínají tvořit květy a plody samy od sebe ve chvíli, kdy cítí, že už jsou dost silné na to, aby tento úkol zvládly – dá se říci, že začínají kvést v závislosti na svém věku.

Hesi Bloom Complex 1l, hnojivo pro květ

Hesi Bloom Complex 1l, hnojivo pro květ

Ve fázi kvetení a dozrávání potřebuje většina rostlin více fosforu a draslíku, a proto je třeba poměr těchto prvků v živném roztoku či substrátu zvýšit. Jestliže použijete hnojivo, které je určeno pro druh rostlin, který pěstujete, máte vyhráno. Dávkování je totiž nastaveno tak, aby vaše květiny dostaly ve fázi květu i růstu optimální poměr dusíku, fosforu a draslíku.

Hnojení bez hnojiv

Pokud se rozhodnete pěstovat bez chemických hnojiv a využít přirozených zdrojů biogenních prvků, je třeba stále plnit potřeby rostlin. Dusíkaté látky v hojné míře obsahuje hnůj kravský a koňský, fosfor a draslík získáte z ptačího trusu, například slepičinců nebo guána, které koupíte i v našem zahradnictví. Tento způsob hnojení je vhodný pro pěstování outdoor. Pro indoor pěstování raději použijte hnojiva z našeho bohatého sortimentu.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
×Zavřít vyhledávání
Vyhledat