skip to Main Content
606 522 314 info@specialnizahradnictvi.cz
Jak Na Předpěstování Zeleniny? Chilli Můžete Sázet Už V únoru

Jak na předpěstování zeleniny? Chilli můžete sázet už v únoru

V únoru je sice ještě pořád vlezlá zima a sluníčko moc nesvítí, ale přesto si v tomto měsíci můžete přivolat jaro. Jak? Dejte se do předpěstování zeleniny! Právě v únoru je nejvyšší čas předpěstovat chilli. Poradíme vám, které pěstební médium a který substrát zvolit, a jak využít pro předpěstování pěstební boxy.

Pěstební boxy – pomocníci pro efektivní předpěstování

Pěstební boxy jsou užitečnými pomocníky při pěstování. Díky jejich vnitřní vrstvě, která je pokrytá stříbrnou odrazovou fólií, mnohem kvalitněji odráží a rozptylují světlo. K dokonalému osvětlení je ale potřeba i odpovídající světlo. Do pěstebního boxu Dark Propagator 90 můžete použít například Propagator Kit 4 × 18 nebo TLED Growing 26 W.

V pěstebních boxech se také udržuje stále konstantní teplota a vlhkost, což zajišťuje ty nejlepší podmínky pro předpěstování rostlin.

Growboxy, jak se pěstebním boxům ještě přezdívá, jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů, mají pevné a odolné zipy a nepromokavé dno. Navíc si je sami snadno postavíte a v případě potřeby i rozložíte.

Pro předpěstování vám skvěle pomůže také skleník určený speciálně pro předpěstování sazenic. Uvnitř skleníku jsou ventilační klapky, kterými můžete snadno regulovat vlhkost.

Jak zvolit pěstební médium pro předpěstování

Kromě chilli se v únoru vysévají také další plodiny s dlouhou vegetační dobou, například celer a lilek. Pak také ty, které chceme brzo sklízet a přitom jsou odolné vůči chladu – salát hlávkový, kedlubny, květák a kapusta.

Pro předpěstování sazenic se používají tablety jiffy, Agroperlit, kokosové vlákno, minerální vata nebo speciální substráty určené pro předpěstování. Rostlinky můžete sázet do plastových nádobek a kelímků, nezapomeňte v nich ale udělat odtokové otvory.

předpěstování sazenic

Před vyséváním také zeminu propařte. Odstraníte tím zárodky nemocí nebo drobných savých škůdců. Jiffy, kokos a perlit propařovat nemusíte a můžete do nich rovnou vysévat.

DOPORUČENÉ PRODUKTY NA PŘEDPĚSTOVÁNÍ:

Skleník garland velký

Plastový pařník s regulátorem vlhkosti, 58x40x23 cm.

agroperlit

Pěstební medium vzniklé expanzí vulkanického skla.

JIFFY 7 TABLETY

Sadbovací jiffy tablety, 1000 ks.

Až vyrostou první listy, začněte přesazovat

Pro malé rostlinky můžete použít speciální hnojiva vyvinutá pro použití ve fázi růstu. Tato hnojiva se přidávají do zálivky anebo se jednoduše aplikují postřikem na listy. Díky tomu zajistíte svým rostlinkám optimální růst. Ještě efektivnější výsledek si zajistíte, pokud sáhnete i po kořenovém stimulátoru. Ten nejenže posílí kořeny mladých rostlinek, ale také omezí výskyt půdních nemocí a umožní snadnější získávání živin ze substrátu.

pěstování chilli

Jakmile mladým rostlinkám vyraší první dva pravé lístky, můžete sazeničky přesadit. Růst se většinou začíná zrychlovat v polovině března. V tuto chvíli přesuňte všechny kelímky a skleníky s rostlinami na světlé a teplé místo.

Přivolejte si jaro a začněte s předpěstováním prvních rostlinek. Už za pár týdnů se můžete těšit na to, jak vám krásně porostou.

Pěstujte chytře s pěstebním boxem

Pěstební box Dark Propagator 90 udržuje stále stabilní teplotu a vlhkost a rovnoměrně odráží světlo. Díky tomu zajistí vašim rostlinkám ty nejlepší podmínky.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
×Zavřít vyhledávání
Vyhledat