Skip to content
606 522 314 info@specialnizahradnictvi.cz
Peroxid Udrží Hydroponické Systémy čisté.

Jak udržet hydroponické systémy čisté? Využijte peroxid vodíku

Snažíte se zvýšit obsah kyslíku v zálivce a pořád to nejde? Pokud pěstujete v hydroponii, skvělým pomocníkem vám bude peroxid vodíku. Tato čirá kapalina se specifickým aromatem se podobá vodě a má spoustu užitečných vlastností. Nejen, že přidává kyslík, ale také čistí hydroponické systémy.

Rychlejší růst a větší listy

Peroxid vodíku skýtá i další výhody. Dokáže zvýšit fotosyntetické procesy a příjem živin. To znamená, že vaše rostliny porostou mnohem rychleji, budou mít větší listy a silnější stonky. Také se budou moci pochlubit zdravými bílými kořeny.

Chrání před nemocemiDíky peroxidu budou mít vaše rostliny větší listy.

Pokud přidáte peroxid vodíku do každé zálivky, pomůžete také předcházet kořenovým chorobám. Peroxid vodíku dokáže likvidovat mrtvý organický materiál jako listy a kořeny, a tím pádem zabraňuje hnilobě a šíření nemocí. Produkt neutralizuje patogeny přímo v nádrži a zaručuje nepřerušený růst.

Výhody použití peroxídu vodíku:

  • Stimuluje produkci proteinů, zlepšuje tím fotosyntézu a umožňuje rozkládat uhlohydráty vzniklé fotosyntézou.
  • Zlepšuje vyklíčení semínek a zvyšuje úspěšnost řízkování.
  • Brání rostliny proti škůdcům a plísním.
  • Zaručuje silnou kořenovou strukturu a vývoj nových kořínků.

Peroxid vodíku využijete zejména, pokud pěstujete své rostliny v hydroponii, v půdním a kokosovém substrátu. Dokáže zlepšit vstřebávání živin, kondici a celkový zdravotní stav rostlin. Stejně tak se dá použít jako sterilizační prostředek mezi jednotlivými sklizněmi.

Jak peroxid vodíku používatDůležité je také dávkování peroxidu.

Chcete, aby vám semínka rychleji klíčila a řízky se lépe zakořenily? Použijte 10 kapek peroxidu na 1 litr vody. Stejné dávkování můžete použít do postřiku.

Při pěstování v půdním nebo kokosovém substrátu a hydroponii dávkujte 5 ml peroxidu na 10 litrů nového roztoku se živinami. V hydroponii poté přidávejte třikrát týdne 2 ml peroxidu na 10 litrů roztoku, abyste udrželi hladinu peroxidu v zálivce.

Při použití peroxidu vodíku jako čistícího prostředku použijte 50 ml peroxidu na 10 litrů vody.

Pozor na nevhodné kombinace

Peroxid vodíku nepoužívejte s biologickými hnojivy, stimulátory a enzymy. Vzhledem k vlastnostem peroxidu by se totiž snížila účinnost těchto biologických přípravků. Ideální je zkombinovat přípravek s minerálními hnojivy.

Pěstujte v hydroponii

Najděte si v našem e-shopu ten pravý hydroponický systém pro své pěstování.

2 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat