skip to Main Content
606 522 314 info@specialnizahradnictvi.cz
Jak Vyrobit Konopnou Tinkturu A Konopné Máslo?

Jak vyrobit konopnou tinkturu a konopné máslo?

Afty, záněty, krvácení dásní. Nejen tyto potíže, ale spoustu dalších vám pomůže vyřešit konopí. Ve formě tinktury pomáhá při bolestech kloubů a na kožní problémy. Velmi účinné je také v boji proti migréně, při nespavosti a stresu. Tady už se ale vyplatí konopí konzumovat ve formě másla.

Pokud chcete mít doma neustálý přísun těchto pro zdraví blahodárných pomocníků, vyrobte si tinkturu nebo máslo vlastnoručně. Poradíme vám, jak na to.

Konopnou tinkturu vyrobíte snadno

Co je to konopná tinktura a jak na ni

Konopná tinktura je výluh z konopí, kdy se CBD a další kanabinoidy nechají delší dobu naložené v alkoholu. Nejjednodušším způsobem použití tinktury je její aplikace pod jazyk. Na rozdíl od pokrmů z konopí se účinky tinktury dostavují rychle, většinou do několika minut.

Jak připravit konopnou tinkturu

Zkusíte si vyrobit tinkturu sami? Bravo! Budete k tomu potřebovat:

  • kvalitní 40–80% alkohol nebo také francovku,
  • usušené palice a okvětní listí (1–5 gramů na 35 ml alkoholu),
  • malou sklenici s víčkem,
  • lahvičku na léky z hnědého skla s kapátkem.

Jak postupovat

Napoprvé klidně použijte menší množství konopí a vyzkoušejte, jak na něj váš organismus zareaguje.

Konopí nejprve zvažte, pak rozdrťte a nechte proschnout. Následně ho vložte do sklenice a zalijte alkoholem. Doporučujeme 35 ml alkoholu, což je zhruba 20 až 25 kapek. Tady uplatníte ono kapátko. Roztok nechte louhovat minimálně 10 až 14 dní a jednou za pár dní ho protřepejte.

Jakmile bude louhování u konce, obsah přefiltrujte, například přes plátýnko. Rostlinný materiál můžete vyhodit, tekutinu přelijte do připravené lahvičky z hnědého skla. Proč z hnědého skla? Díky němu bude totiž obsah dobře chráněný před slunečním zářením.

Konopnou tinkturu uchovávejte v temnu a chladu.

Vyrobte si vlastní konopné máslo

Na přípravě konopného másla nic není

Konopné máslo je jednoduše máslo s přídavkem konopí. Platí, že čím silnější konopí použijete, tím silnější bude i máslo, které vyrobíte. Záleží proto, zda toužíte po slabším máslu, které si budete mazat na chleba, nebo silnějším, které budete užívat v malém množství před spaním, abyste tvrdě usnuli a pořádně se vyspali.

Jak připravit konopné máslo

Stejně jako na přípravě tinktury ani na přípravě konopného másla není nic složitého. Tentokrát ale budete potřebovat:

  • 1 l vody,
  • 450 g másla,
  • 30 g konopí (poměr másla a konopí můžete upravit podle toho, jak silné máslo si chcete připravit),
  • žáruvzdornou misku,
  • tenkou látku.

Jak postupovat

Připravte si vodní lázeň. Pro ty, kdo ještě vodní lázeň nepřipravovali například pro rozpuštění čokolády, upřesníme, že stačí dát vodu do většího hrnce, do něj vložit menší hrnec, dát na plotýnku a začít ohřívat. Do menšího hrnce přijde máslo, které necháte pomalu rozpustit. Vodu ve spodním hrnci udržujte neustále ve varu, máslo v malém hrnci se bude mírně zahřívat, takže se nepřipálí ani nezhnědne.

Jakmile se máslo rozpustí, přidejte do něj konopí a asi jednou za 15 minut směs zamíchejte. Občas kontrolujte hladinu vody ve spodním hrnci, aby se nevyvařila. Jednou za čas je potřeba vodu dolít.

Zhruba po dvou hodinách vaření směs odstavte, sceďte přes tenkou látku a nalijte do sklenice. Nechte ztuhnout.

Do másla sice nepřidáváme žádnou vodu, malé množství však může obsahovat. Většinou zůstane na dně sklenice, kde se mohou usadit i drobné nečistoty. Ztuhlé máslo stačí vyjmout a použít na

vaření.

Vařte, pečte, ochutnávejte

Jak konopnou tinkturu, tak konopné máslo můžete využít nejrůznějšími způsoby. Třeba v kuchyni. Protože jsme sami podlehli sladkému konopnému mámení, dali jsme pro vás dohromady článek, jak využít konopné máslo. Že nejste na sladké? Pak vyzkoušejte naše slané recepty z konopí.

Při první přípravě můžete použít menší množství konopí a vyzkoušet, jak na to váš organismus zareaguje. 35 mililitrů alkoholu je zhruba 20 až 25 kapek.

 

Koupit Semena konopí

Klonování

Chcete si doma vypěstovat vlastní konopí? Naklonujte si rostlinky. Všechno potřebné ke klonování najdete v našem e-shopu.

1 komentář k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
×Zavřít vyhledávání
Vyhledat