Letos jsme pro vás na Vánoce připravili rovnou 2 akce: jednak můžete využít slevový kód…
Kelímky, květináčky, skleníčky aneb v čem je nejlepší předpěstovávat malé rostlinky?
Rozhodli jste se pěstovat sadbu, ale nevíte, zda k tomuto kroku využít klasické květináčky, mini-skleníky, plastové kelímky nebo snad sadbové desky, pařníčky nebo jiffy? Prozradíme vám, jaké výhody a nevýhody jsou s výše uvedeným spojené a proč byste měli pro předpěstování rostlinek či bylinek zvolit tu či onu variantu.
Plastové kelímky od jogurtů a dalších potravin
K předpěstování rostlinek pochopitelně můžete využít nejrůznějších plastových nádob nebo kelímků od potravin, jež pravidelně konzumujete. V případě, že takový kelímek dostatečně nevymyjete nebo jej nezbavíte mikroskopických nečistot, následným výsevem naděláte více škody, nežli užitku. Do substrátu totiž můžete zanést celou řadu mikroorganismů včetně hub nebo plísní. Proto je vhodné se tomuto provizornímu řešení raději vyhnout.
Klasické květináče menších rozměrů
V souvislosti s předpěstováním rostlin můžete zamířit také do květinářství, kde na vás čeká pestrý výběr speciálních květináčků nejrůznějších velikostí. Tyto květináče váš rozpočet nijak nenabourají a vyjdou vás zhruba na patnáct korun za kus.
Znáte jiffy?
Další možností, v čem mladé rostlinky sazeniček předpěstovat, jsou moderní jiffy. Jejich cena se pohybuje zhruba od dvou korun za kus a jejich výhody oceníte zvláště tehdy, máte-li negativní zkušenosti s houbovými plísněmi, které vaše rostlinky během předpěstování často napadají. Jiffy je ve své podstatě možno zjednodušeně popsat jako zakořeňovače vyrobené ze slisované rašeliny čedičového nebo jiného vlákna a k dostání jsou v různých velikostech a balení.
Je libo pařníček nebo skleníček?
Skvělou pomůckou jsou také nejrůznější druhy pařníčků a skleníčků, které seženete v různých modifikacích. Velkou výhodou této pomůcky je její cenová přívětivost (zhruba 100 Kč za kus), stejně jako možnosti variabilního použití.
Sadbové desky
Náš výčet zakončíme sadbovými deskami, které jsou k dostání zpravidla ve dvou modifikacích. Pořídit si můžete plato sadbových desek plastových, které jsou prodávány v bílé nebo černé barvě, ale narazit můžete také na desky rašelinové. Cena sadbových desek startuje někde u hranice 30 korun za celé plato.
0 komentářů k zobrazení