skip to Main Content
606 522 314 info@specialnizahradnictvi.cz
Mykorhiza A Její Praktické Využití: Víme, Co Přináší Symbióza Hub A Kořenů Rostlin

Mykorhiza a její praktické využití: Víme, co přináší symbióza hub a kořenů rostlin

Z hodin biologie si možná pamatujete tajemné slovíčko mykorhiza. Symbiotické soužití hub s kořeny rostlin má spoustu pozitivních účinků, které můžete prakticky využít při pěstování. Nejenže budete pěstovat přírodně bez chemie, ale vaše rostliny budou také zdravější a odolnější.

Kouzlo přírody, které zajistí skvělé výsledky při pěstování

Mykorhiza rozšiřuje kořenový systém rostlin a přináší vodu a živiny. Snižuje tak potřebu zálivky a hnojení a zároveň zvyšuje obsah prospěšných látek. Houbová vlákna zaručují stabilitu půdy a zabraňují erozi. Určitě už chápete, že mykorhiza je při pěstování jen prospěšná. Jak ji ale získat?Mykorhiza zajistí skvělé výsledky při pěstování.

Bohužel nestačí půdu obohatit podhoubím a čekat, že se všechno vyřeší samo. Podhoubí obsahuje různé půdní houby, ale jenom ve velmi malém množství. Kýženého výsledku byste se tak nedočkali. Existují ale pomocné přípravky Symbiom, které mykorhizu obsahují. Pomohou vám zajistit oboustranně prospěšný vztah mezi půdními houbami a rostlinami.

Jak přípravky Symbiom pomáhají při pěstování

Chcete svým rostlinám zajistit lepší a dlouhodobější příjem živin? Přípravky Symbiom se postarají o to, aby mezi kořeny rostlin vznikla symbióza, a stimulují tak hlavně správné zrání plodů.

Rostliny díky přípravkům Symbiom dokážou přežívat i ve zhoršených podmínkách. Získají větší odolnost vůči suchu a stresu, rostliny se také lépe a rychleji uchytí a jejich růst bude vyrovnaný.

Přírodní pěstování za všech okolností

Mykorhizní houby můžete využít při pěstování v okrasné zahradě, v ovocnářství, při pěstování zeleniny, ale klidně i při zakládání trávníků nebo v lesnictví. Vzhledem k tomu, že jsou přípravky zcela biologicky rozložitelné, také nezanechávají škodlivé zbytky v přírodě.Mykorhizu je třeba kombinovat se správným hnojivem.

Pokud si rychlý a vyrovnaný růst chcete pojistit, doporučujeme přípravky Symbiom kombinovat se správným hnojivem. Nejlépe fungují například ve spojení s přírodním hnojivem Symbivit.

Využijte mykorhizní houby pro své pěstování a dejte svým rostlinám podporu, jakou si zaslouží. Odmění se vám krásným a zdravým vzhledem.

Využijte skvělé vlastnosti mykorhizních hub

Začněte s mykorhizou pracovat už dnes. Mykorhizní houby vám zajistí silné a zdravé rostliny, kterým se bude dařit i ve zhoršených podmínkách.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back To Top
×Zavřít vyhledávání
Vyhledat