Skip to content
606 522 314 info@specialnizahradnictvi.cz
S Hydroponií Dosáhnete Lepší úrody.

Nepropásněte nová hnojiva pro hydroponii od Advanced Nutrients

Také jste podlehli hydroponii a chcete svým rostlinám dopřát to nejlepší? Dejte si záležet při výběru hnojiva.

Hydroponie aneb pěstování bez půdy

Hydroponie je moderní technologie, kterou využívají nejen vášniví zahrádkáři, ale také specializované zemědělské firmy.

Při hydroponickém způsobu pěstování je půda nahrazena živným roztokem. Rostlinky nejprve vyklíčí. Poté jsou přesunuty do květináčů obvykle naplněných keramzitem, které se následně umístí do vany s rozpuštěným živným roztokem.

Jaké výhody má pěstování bez půdy?

  • Rychlejší růst rostlin,
  • nižší spotřeba vody,
  • snížená náchylnost k chorobám,
  • pěstování po celý rok z pohodlí domova.

Stejně jako je potřeba čas od času dodat živiny rostlinám pěstovaným za běžných podmínek, tedy v půdě, také při hydroponii je nutné zeleň čas od času pohnojit.

Kanadská hnojiva pro hydroponii jako dělaná

Pro hydroponii jsou z našeho pohledu jednoznačně nejlepší volbou hnojiva od kanadské společnosti Advanced Nutrients, která na trhu působí již dlouhá léta a odvádí velmi dobrou práci.

Její výrobky z řady základních hnojiv jsou výjimečné především svou technologií pH Perfect, díky které si hnojivo vždy upraví pH vody a následně tuto hodnotu stabilizuje po dobu až jednoho týdne. Zcela tak odpadá potřeba měřit pH zálivky a následně jej upravovat přidáváním kyselin do živného roztoku. Navíc pH metr, který je k měření zapotřebí, není zrovna nejlevnější. Nicméně technologie pH Perfect funguje pouze, pokud má voda hodnotu pH do 8 – jakmile je voda zásaditější, korektory v hnojivech už to nezvládnou a musí se také přidat kyselina pro snížení pH.

Další výhodou hnojiv od Advanced Nutrients je, že všechny obsahují živiny v chelátové formě, která zajišťuje vyšší a rychlejší vstřebatelnost živin rostlinou. Výrobce dokonce uvádí, že díky chelátům rostlina vstřebá až o 31 % více živin.

Advanced Nutrients nejen pro hydroponii

Hnojiva od společnosti Advanced Nutrients fungují bezvadně nejen v případě hydroponického způsobu pěstování, ale také v půdních nebo kokosových substrátech, ve kterých opět využívají technologie pH Perfect, a příznivě tak ovlivňují prostředí rostlin. Tato hnojiva lze zkrátka použít pro jakýkoliv pěstební substrát od půdy, kokosu až po inertní substráty vhodné pro hydroponii, jako jsou například keramzit, grodan, mapito atd.

Hydroponie je nejen užitečná, ale také skvěle vypadá.

Přehled hnojiv od Advanced Nutrients

Kromě základních hnojiv od této společnosti jsou na našem e-shopu k dostání také hnojiva fungující jako stimulátory květu a plodů. Dále nabízíme hnojiva, která zajišťují ochranu a podporu kořenového systému nebo závěrečné čištění rostlin.

Pokud dáváte přednost jiným hnojivům vhodným pro hydroponii, na našich stránkách najdete také hnojiva od General Hydroponics nebo Advanced Hydroponics. Stačí si vybrat.

Dopřejte svým rostlinkám kvalitní výživu

Hnojiva pro hydroponii udrží správné pH a dodají rostlinám potřebné živiny.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat