Skip to content
606 522 314 info@specialnizahradnictvi.cz
Hydroponické Pěstování Rajčat

Objevte nejoblíbenější rostliny vhodné pro hydroponii

Počasí nám pomalu naznačuje, že bude pohodlnější přesunout se ze zahrady domů do tepla. Ani své rostlinky a vášeň pro zahradničení přitom nemusíte nechávat venku. Vyzkoušejte třeba hydroponii, která představuje oblíbený a pohodlný způsob domácího pěstování zeleniny, bylinek i dalších rostlin. Které konkrétně si s hydroponií budou rozumět? Právě tomu se budeme věnovat v dnešním článku. 

Hydroponické pěstování zeleniny

Existuje mnoho druhů zeleniny, které si hydroponické pěstování doslova oblíbily. A to dokonce až tak, že vás za péči odmění většími plody s výraznější vůní a chutí. Hydroponicky se často pěstují rajčata, papriky, chilli, vedle ale nesáhnete ani se saláty nebo další listovou

zeleninou. Plody potom můžete sklízet v průběhu celého roku a nemusíte se potýkat s plísní ani dalšími běžnými chorobami. 

Produkty, které se postarají o vaši zeleninu

Pro hydroponické pěstování rajčat, paprik a chilli:

Pro saláty a listovou zeleninu:

Čerstvé bylinky během celého roku

Nejen zeleninu si můžete dopřát čerstvou kdykoli během zimy. Podobně jsou na tom i bylinky, které by neměly chybět v kuchyni žádného gurmána. Hydroponicky můžete pěstovat většinu oblíbených druhů bylinek. Třeba bazalku, mátu, tymián nebo šalvěj, kterou se zejména během chladnějších měsíců vyplatí mít po ruce. I u bylinek se můžete těšit na výraznější vůni a chuť nebo vyšší obsah vitamínů. Pokud máte pěstování bylinek spojené s výskytem malých škůdců, kteří vám pravidelně kazí radost z úrody, budete nadšení. V hydroponii totiž nejen škůdci, ale ani nejrůznější nemoci nemají své místo – to všechno bez jakýchkoli pesticidů a dalších látek. 

Produkt, který se postará o vaše bylinky:

Tip od Speciálního zahradnictví: Chováte doma rybičky a současně patříte mezi nadšené pěstitele rostlinek? Vyzkoušejte aquaponii, která tyto dvě záliby skvěle propojuje. 

Další rostliny, kterým se bude dařit

Hydroponie samozřejmě není vhodná jen pro „jedlé“ rostlinky. Vysadit si snadno můžete i ty okrasné. Dařit se bude třeba draceně, fíkovníku, diefenbachii nebo břečťanu. Pokud holdujete spíše kvetoucím rostlinám, můžete se pustit do hydroponického pěstování afrických fialek nebo některých druhů orchidejí, ale také tulipánů, narcisů a dalších cibulovin

Produkty, které se postarají o vaše rostlinky:Bubblery

[/vc_column_text]

Stáhněte si zdarma e-book o hydroponi

Nalákaly vás výhody hydroponického pěstování zeleniny, bylinek a dalších rostlin, jen nevíte, kde začít? Všechno, co potřebujete vědět, najdete v našem e-booku.

[/vc_column][/vc_row]

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat