Skip to content
606 522 314 info@specialnizahradnictvi.cz
Díky Skleníku Si Užijete úrodu Po Celý Rok.

Pěstování ve skleníku: 7 důvodů, proč si pořídit skleník

Skleník je radost pro každého nadšeného pěstitele. Je to místo, kde může být pouze on a jeho rostlinky. Těm se tam navíc skvěle daří a výsledky jsou vidět opravdu rychle. Jaké další výhody má tak jednoduchý, a přitom úžasný vynález, jako je skleník? Přečtěte si následujících 7 důvodů, proč si ho pořídit, a zjistěte, jestli se bude hodit také k vám.

1) Zajistíte si přísun čerstvé zeleniny po celý rok

Čerstvá zelenina z vlastní zahrádky je zkrátka k nezaplacení. Každý rok se zahrádkáři těší na svou první úrodu jahod, rajčat, okurek a dalších skvělých plodin. Co si takhle dopřát čerstvou zeleninu po celý rok? Se skleníkem to půjde samo.

2) Vaše úroda bude velká a šťavnatá

Pomocí skleníku si můžete s předstihem připravit zdravé a silné sazenice, které vyrostou v mohutné rostlinky – ty navíc budou odolnější než kdy dřív. To se samozřejmě promítne na výsledné úrodě, která bude mnohem větší a šťavnatější.Pěstováním ve skleníku znásobíte svou úrodu.

Pomocí skleníku totiž můžete zajistit svým rostlinkách mnohem vyšší teplotu. Jeho konstrukce dovnitř propouští teplo a zabraňuje jeho následným únikům, především v důsledku proudění vzduchu.

3) Uděláte si radost pěstováním cizokrajných rostlin

Co takhle vlastní citrón nebo mandarinku? V běžných podmínkách našich končin je to tak trochu sci-fi. Pokud však máte skleník, půjde to samo. Díky vyšší teplotě, kterou skleník udržuje, si můžete vypěstovat i takové rostlinky, které si potrpí na subtropické počasí.

4) Ochráníte své rostlinky před nepříznivým počasím

Kroupy a silný déšť jsou postrachem všech zahrádkářů. Rostlinky buď poškodí nebo jim zavaří na pořádnou plíseň. Se skleníkem je však spolehlivě ochráníte před podobnými nepřízněmi počasí.

5) Vytvoříte si prostor pro relaxaci

Skleník může být také skvělým prostorem k odpočinku. Váš kousek ráje. Jakmile překročíte jeho práh, budete tam jen vy a vaše rostlinky. Okolní svět jako by neexistoval.

6) Ubráníte své rostliny před hravými mazlíčky

Především pejsci patří k nadšeným zahrádkářům, kteří se vám vždy budou snažit při práci horlivě pomáhat. Například vykopou právě zasazené rostlinky nebo všechno s radostí podupají. Pomocí skleníku můžete rostliny před řáděním svých milovaných mazlíčků spolehlivě chránit.Do skleníku se vaši mazlíčci jen tak nedostanou.

7) Chladné počasí vás ani rostlinky nezastaví

Znáte to: přijde zima a zahrádkáři mají se svou zálibou rázem na pár měsíců utrum. Tedy pouze pokud nemají zimní zahradu nebo skleník.

V případě, že chcete svůj skleník využívat po celý rok, je potřeba ho na zimu důkladně připravit. V první řadě musíte zabránit šíření nejrůznější škůdců a nachystat půdu na novou úrodu. Již v prosinci můžete zasadit například ředkvičky nebo pažitku. V lednu si zase můžete začít chystat silné a odolné sazenice rajčat nebo okurek. Rostlinek, které se dají přes zimu pěstovat, je však mnohem víc. Díky skleníku tak budete mít o zábavu postaráno po celý rok.

Skleník se hodí i do bytu!

Nevěříte? Přesvědčte se sami a prohlédněte si naši nabídku domácích plastových skleníků, které se vejdou na každý balkon.

Pořiďte si svůj vlastní domácí skleník

Získejte díky skleníku šťavnatou úrodu po celý rok.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat