skip to Main Content
606 522 314 info@specialnizahradnictvi.cz

Polyversum – další zázračná houba, která pomáhá rostlinám k dokonalému životu

polyversumJedním ze způsobů, jak ochránit rostliny a zajistit jim bezproblémový život, je pěstování specifických hub v jejich blízkosti. Těmto houbám říkáme mykorhizní – jde o ty houby, které se napojují na kořeny rostlin a podporují jejich růst. Díky tomu dokáže rostlina získat optimální množství vody a živin.

Kromě Trichodermy, kterou jsme si představili v jednom z předchozích článků, můžeme v indoor pěstování efektivně využívat i Polyversum. Jak takové h
ouby pracují ve prospěch rostlin a proč na ně tolik pěstitelů spoléhá?

Dobře sloužící parazit

Polyversum, stejně jako ostatní mykorhizní houby, se po aplikaci usadí na kořenovém systému rostliny a podporuje jeho rozvoj. Rostlina tak získává živiny a vodu z většího objemu pěstebního média. Zásluhou těchto hub mají rostliny dostatečný přísun minerálních látek, například fosforu nebo dusíku. Vše přitom získávají přirozenou cestou.

Proč byste svým rostlinám měli Polyversum dopřát

Polyversum přináší rostlinám mnoho pozitiv, například:

  • Díky této houbě dochází k využití všech prospěšných látek, které se v pěstebním médiu nachází. V důsledku toho jsou potom rostliny zdravější a odolnější vůči nemocím a parazitům.
  • Rostliny pěstované v mykorhizní symbióze (soužití rostlin s houbou) jsou bohatší na plody a květy.
  • Růst a vývoj takto pěstovaných rostlin je lepší a vyrovnanější.
  • Sníží se spotřeba zálivky a hnojiv.

Nemusíte sázet houby, abyste je měli

Polyversum, stejně jako již zmíněná Trichoderma, je k dostání v našem e-shopu, a to ve formě prášku, jehož základní složkou je houbový mikroorganismus Pythium Oligandrum. Právě ten čerpá z pěstebního média látky, které rostliny potřebují, a předává je právě jim. Tím podporuje růst jejich kořenů. Není to ale všechno. Polyversum je úžasné i v tom, že chrání kořeny i nadzemní části rostlin proti plísním a je schopné zneškodnit i jiné patogenní organismy.

Polyversum můžeme použít v růstové i květové fázi rostlin pěstovaných v půdě, v kokosovém substrátu i hydroponii.

Náš tip: Nekombinujte Polyversum s Trichodermou či jinými mykorhizními organismy – došlo by k omezení jejich schopností, účinek by nebyl maximální. Při změně používaných houbových mikroorganismů doporučujeme odstup alespoň 3 týdny.

Vyzkoušejte tak trochu jinou ochranu rostlin

Zkuste své rostliny chránit zase trochu jinak, využitím síly mykorhizních organismů, které zcela přírodní cestou zbaví rostliny potenciálních hrozeb – plísní a jiných patogenů. Při aplikaci se řiďte pokyny, které výrobce přikládá, abyste houbu použili v ideálním množství. Pokud si nebudete vědět rady, obraťte se na nás, poradíme vám.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
×Zavřít vyhledávání
Vyhledat