skip to Main Content
606 522 314 info@specialnizahradnictvi.cz

Použití různých druhů ventilačních potrubí a míra hluku v poměru k jejich cenám. Jaké se vyplatí?

Při sestavování vzduchotechniky musí mnoho pěstitelů hledět nejen na její výkon, ale také na hlučnost. Při tom všem navíc nesmíme zapomenout na ekonomickou stránku věci. Je vůbec možné získat odhlučněnou vzduchotechniku za nízkou cenu?

Základem tiché vzduchotechniky je odhlučněný ventilátor. Pokud ho nemáte, bude mít jakékoliv další odhlučnění nižší efektivitu. I přesto má cenu montovat odhlučnění ventilační potrubí i v tomto případě, protože vzduch proudící potrubím prostě nějaký hluk nadělá. Pojďme se podívat aluflexna základní druhy ventilačního potrubí a jeho výhody a nevýhody.

Aluflex a combiflex

Aluflex je základní model ventilačního potrubí a skládá se ze spirálovitě stočeného drátu tvořícího konstrukci potrubí. Tělo je tvořeno hliníkovou fólií. Toto potrubí je lehké, lehce tvarovatelné a levné. Jeho tepelně a zvukově izolační vlastnosti jsou v podstatě nulové a také se snadno poškodí. Combiflex je stejný jako aluflex, hliníková fólie je ale navíc potažena plastem. Tím je docíleno větší odolnosti proti poškození při zachování stejné ohebnosti. Zvuk a teplo izolují oba modely zhruba stejně, combiflex je o něco dražší.

Sonoflex

sonoflexVezmeme-li potrubí aluflex, obalíme ho rockwoolovou vatou a celé to potáhneme ještě
jednou vrstvou hliníkové fólie, získáme sonoflex – potrubí, které má velmi dobré zvukově a tepelně izolační vlastnosti. Tento model je nejrozšířenějším způsobem, jak odhlučnit ventilaci a odvádět vzduch a teplo z pěstírny ven. Sonoflex je navíc velmi odolné vůči poškození a zachovává si vysokou ohebnost.

Sonoflex je z trojice vzduchových potrubí nejdražší. Je ale z hlediska tepelné a zvukové izolace nejlepší volbou. Pokud tedy potřebujete dostat vzduch z bodu A do bodu B bez nutnosti eliminace hluku, postačí vám potrubí aluflex nebo combiflex. Požadujete-li odhlučněné či tepelnou izolaci, budete si muset připlatit, jak už to v životě bývá. Sonoflex vám ale vydrží opravdu dlouho a odvede perfektní práci.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
×Zavřít vyhledávání
Vyhledat