Skip to content
606 522 314 info@specialnizahradnictvi.cz

Pro koho je vhodný systém Wilma a technika drip? Prozradíme vám to!

Patříte mezi začínající nebo zkušené pěstitele? Chcete si cestu za vysněným výpěstkem pokud možno co nejvíce usnadnit? Pokud jste alespoň na jednu z výše uvedených otázek odpověděli kladně, pak právě vám jsou určeny následující řádky. Představíme vám na nich unikátní hydroponický systém, u něhož je variabilita stejně jako širokospektrální použití na prvním místě.

Systém Wilma – aneb seznamte se, prosím

atami-wilmaTento pokrokový systém je dílem známé holandské společnosti Atami, jejímž hnojivům jsme se věnovali v jednom z předchozích článků. Díky skladnosti, stejně jako bezproblémovému rozložení i složení a snadné údržbě, je Wilma určena nejen zkušeným pěstitelům, ale také jejich začínajícím kolegům. Díky Wilmě můžete rostlinky pěstovat za pomocí hydroponie, s použitím jakéhokoli pěstebního média nebo klasicky s použitím standardního substrátu. Dalším specifikem je také skutečnost, že zavlažování můžete zajistit svépomocí nebo využít automatického zavlažovacího systému, jenž je ideální jak pro hydroponii, tak pro zeminu.

Výhody a nevýhody systému Wilma

Mezi největší výhody patří bezpochyby variabilita systému a možnost změny pěstebního postupu i způsobu zavlažování. Vaše rostliny díky Wilně přijmou více vody, než v případě květináčů s ručním zavlažováním. Do systému lze navíc umístit libovolný počet rostlin (4 – 20). Pro maximální počet rostlinek stačí stále pouze jedna nádrž s živným roztokem, který doléváte jednou za pár dnů, což nepochybně šetří váš drahocenný čas. Zvolíte-li automatické zavlažování, můžete si jeho intenzitu navolit pomocí časovače v každé životní fázi rostlin a vyhnete se tak mnohým uživatelským chybám. Na závěr musíme připojit také skutečnost, že díky propracovanému designu systému nedochází k úniku vody ani živného roztoku. Ale abychom byli nezaujatí, musíme zmínit také jednu nevýhodu, kterou je poměrně obtížný přístup do nádrže během samotného pěstování, který znemožňuje její vyčištění během samotného pěstebního cyklu. S tímto probléme se ovšem budete setkávat u drtivé většiny pěstebních systémů, takže není důvod Wilmu zatracovat.

V jakých variantách Wilmu zakoupíte?

Systém je k dostání v mnoha rozličných variantách, přičemž základní balení obsahuje kapiláry pro drip systém i tlakovou závlahu, díky čemuž je možno pěstební postupy variabilně měnit dle vlastních preferencí i potřeb rostliny. Pokud jste se s pojmem „drip systém“ doposud nesetkali, pak vám prozradíme, že se jedná o systémy ideální pro zavlažování nasákavých pěstebních médií. V tomto případně můžeme zmínit například klasickou zeminu, ale i často používaný a oblíbený rockwool. Pokud pěstujete rostlinky v menších nádobách, pak lze systém uplatnit pro všechna pěstební média. V případě nádob nad 5 litrů, je ideální použít tlakové zavlažování, s nímž dosáhnete rovnoměrné zálivky. Systém Wilma pořídíte v e-shopu specialnizahrdnictvi.cz již od 2 499 Kč.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat