Skip to content
606 522 314 info@specialnizahradnictvi.cz

Proč byste měli při hydroponickém pěstování používat pachový filtr

Jedním z průvodních efektů hydroponického pěstování je možnost šíření zápachu. Přírodě zkrátka nemůžeme tak úplně poručit, můžeme jí však trochu napomoci a tyto nežádoucí efekty minimalizovat nebo úplně eliminovat. A právě k tomu potřebujeme pachové filtry.

filtrUžívejte si pěstování bez zápachu

Pachový filtr tedy už z logiky svého názvu slouží k eliminaci zápachu při pěstování nejrozmanitějších rostlin. Ten nejlevnější pachový filtr najdete v e-shopu Speciální zahradnictví za 789 Kč, ale jeho cena může být i vyšší – závisí zde na modelu, konstrukci, na jeho výkonu, životnosti a v neposlední řadě na procentuální úspěšnosti čištění vzduchu, respektive zbavování vzduchu nežádoucích pachů.

V naší nabídce si můžete vybrat z filtrů Can Original a Can Lite. Obě řady nabízejí odlehčené uhlíkové filtry, přičemž série Can Original obsahuje peletované uhlí, Can Lite obsahuje speciální lehčené aktivní uhlí. Tyto filtry se díky své hmotnosti lépe používají. Záleží tedy jen na vás a na vašich preferencích, podle kterých by se měl výběr řídit. Díky naší pestré nabídce není nutné, abyste slevovali ze svých požadavků.

Na požádání jsme schopni zařídit u dodavatele tolik potřebnou repasi filtrů, kterou je obecně lepší nechat na profesionálech.

Do uhlíkových filtrů patří uhlí

Zní to možná banálně, ale je zapotřebí to říci. Koupě filtru je jedna věc, počítat ale musíte nadále i s dokupováním aktivního uhlí, kterým budete pachový filtr plnit. I to u nás samozřejmě najdete, a to v množství, které bude vyhovovat menším i větším či profesionálním pěstitelům – prodáváme uhlí po 1 kg, 10 kg a 25 kg.

Aktivní uhlí se běžně vyrábí z uhlí, dřeva nebo kokosových ořechů a jeho bezesporu nejlepší vlastností je schopnost adsorpce, tedy hromadění plynné látky na povrchu jiné látky –
v tomto případě vychytávání pachu.

aktivní uhlíJaké informace u filtrů najdete

Abyste si mohli vhodný pachový filtr vybrat, měli byste vědět, na jaké informace je třeba se při výběru zaměřit. Jde pochopitelně o parametry a velikost příruby, ale zajímat byste se měli také o objem vzduchu, který je filtr schopen vyčistit (zbavit pachu) za hodinu, dále jakým uhlím je třeba ho plnit, jaká vrstva uhlí v něm má být a v neposlední řadě jaká je životnost filtru, abyste měli představu, na kolik filtrování vzduchu přijde v konkrétním časovém úseku, například v jednom měsíci. Také vždy pamatujte na fakt, že i u sebelepšího filtru klesá výkon, pokud je zapojen v prostředí s vlhkostí vyšší než 80 %.

Dopřejte si příjemný vzduch i v prostorách, kde pěstujete, a nenechte se při svém hobby obtěžovat zápachem, který opravdu není nutný. V případě, že si právě vybíráte pachový filtr a stále ještě úplně přesně nevíte, jak na to, neváhejte nás kontaktovat. Spolu výběr jistě zvládneme k vaší plné spokojenosti!

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat