Skip to content
606 522 314 info@specialnizahradnictvi.cz

Reflexní fólie na pěstování s plným využitím světla

Chystáte se na indoor pěstování? Anebo pěstujete na balkoně? Využijte světlo naplno, pomohou vám k tomu reflexní fólie!

Správné světlo je pro pěstování zásadní

Rostliny potřebují ke správnému vývoji nejen dostatek světla, ale hlavně to správné světelné spektrum. Vaším cílem při pěstování bude, aby co nejvíce světla dopadalo na rostliny. Jak toho docílit? Vsaďte na reflexní fólie, které odráží světlo a budou vám pro domácí pěstování skvělým pomocníkem.

Jak fungují reflexní fólie?

Reflektory jsou užitečnými pomocníky pro řízení světelného toku, rozhodně ale nestačí. Světlo se řídí přesnými fyzikálními zákony a i když ho směrujete reflektory, nezamezíte ztrátám na intenzitě. Od reflektoru totiž světlo putuje také na stěny, podlahu a částečně i na strop. Při každém dopadu na plochu se část světla ztratí. Abyste tomu zamezili a využili světlo naplno, využijte reflexních fólií. Pomáhají zabránit úniku světla mimo pěstební plochu a zvyšují odrazivost. Díky reflexním fóliím se světlo dostane i do těžko dostupných míst, fólie zároveň zabraňují spalování vršků rostlin.

Která fólie je nejlepší? Pojďme se společně podívat, jaké typy reflexních fólií existují a jaké jsou jejich výhody a nevýhody.

cernobila-folieČernobílá PE fólie

Pokud tuto fólii připevníte na stěnu, docílíte mnohem vyšší odrazivosti než při použití jakéhokoliv nátěru. Fólie musí být v takovém případě umístěna bílou stranou dovnitř pěstebního prostoru. Tato reflexní fólie je z dostupných zdrojů nejlevnější, má ale jednu nevýhodu. Světlo sice celkem dobře odráží, ale málo rozptyluje.

A-GRO fólie stříbrná

Výrobce tohoto typu uvádí až o 50 % vyšší odrazivost než v případě černobílé fólie. Se stříbrnou fólií využijete ještě více světla pro vaše rostliny a velmi dobře se s ní pracuje. Opět má ale nevýhodu v nižší schopnosti rozptylovat světlo.

diamantova-folieDiamantová A-GRO fólie

Sice není poseta diamanty, má ale odrazivost jako předchozí stříbrná fólie a navíc perfektně rozptyluje světlo. Použitím diamantové fólie proto získáte nejen více světla pro rostliny, ale zároveň jejich rovnoměrné osvícení. Tato fólie sice patří k těm nejdražším, má ale výrazný vliv na osvětlení pěstebního prostoru a doporučují ji proto i zkušení pěstitelé.

Fólie ORCA

Díky bílé barvě fólie jsou její odrazové a rozptylové schopnosti na vysoké úrovni. Její čištění je navíc mnohem jednodušší než u diamantové fólie, kterou musíte omýt a k tomu přeleštit suchým hadříkem. Fólii ORCA pouze otřete vlhkým hadříkem. Výrobce této fólie slibuje, že jejím použitím snížíte náklady na pěstování. Odrazové schopnosti fólie ORCA totiž umožňují použít světlo o nižším výkonu na plochu, kde byste běžně použili mnohem silnější výbojku.

Už víte, která fólie bude pro vaše pěstování nejvhodnější? Podívejte se na všechny reflexní fólie do našeho e-shopu. Uvidíte, že s jejich pomocí bude vaše domácí pěstování ještě efektivnější.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat