skip to Main Content
606 522 314 info@specialnizahradnictvi.cz

Vybíráme nejlepší teploměry a vlhkoměry. Dopřejte rostlinkám optimální klima!

vlhkostJeště nevíte, jak přesně ohlídat správnou teplotu a vlhkost u svých rostlin a jak ji co nejvíce přiblížit optimu? Nenechávejte své rostlinky v příliš vlhkém prostředí nebo v suchu, ve vysoké nebo nízké teplotě. Poradíme vám, jak na to a jaké nejvhodnější vybavení k tomu zvolit.

Teploměr a vlhkoměr je základ

Abyste mohli svým rostlinám dopřát opravdu ideální prostředí, potřebujete spolehlivý a kvalitní teploměr a vlhkoměr. Jednoduchým a zároveň efektivním řešením je kombinace obojího v jednom zařízení. Moderní kombinace vlhkoměru a teploměru má vnější čidla pro měření teploty a LCD displej, na němž můžete naměřené hodnoty sledovat. U těch nejlepších, jako je například tento, můžete využít i paměť pro minimální a maximální naměřené hodnoty nebo možnost mít teploměr s vlhkoměrem v jiné místnosti, než je ta pěstební.

Teurotecheploměr s vlhkoměrem si vybírejte nejen podle ceny, ale hlavně podle funkčnosti a možností, které vám celé sledování teploty a vlhkosti usnadní – může jít třeba o přepínání mezi stupnicí Celsia a Fahrenheita či velký teplotní rozsah vnitřního a vnějšího čidla.

Jak zajistit ideální podmínky

Teploměr s vlhkoměrem vám skvěle poslouží k monitorování teploty a vlhkosti u rostlin. To samo o sobě však nestačí, protože tímto zařízením hodnoty nezměníte. Pokud si chcete s přizpůsobováním klimatu v pěstební místnosti ušetřit práci, přijde vám vhod triakový regulátor s termostatem. Ten se používá v kombinaci s ventilátorem – s odtahovým a přívodním, nebo jen s jedním odtahovým. S takovým regulátorem už je to opravdu hračka.

K tomu, aby rostliny prospívaly a nesly dobré plody, stačí obvykle dodržovat základní pravidla, která pěstitelé často podceňují s pocitem, že mají vše pod kontrolou. Dávejte proto pozor na teplotu a vlhkost a včas a správně ji regulujte pomocí chytrého pomocníka, který si ví rady za každé situace.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
×Zavřít vyhledávání
Vyhledat