Skip to content
606 522 314 info@specialnizahradnictvi.cz

Výhody pěstování rostlinek pod úspornými zářivkami – znáte je?

vyhody_pestovaniNemáte s pěstováním pokojovek žádné zkušenosti, přesto však chcete svůj interiér oživit a dodat mu nějaký ten šmrnc v podobě vzrostlé rostliny? Pak vás určitě zaujme náš tip, jak urychlit proces pěstování snadno a rychle.

 

Jak jsme již zmínili v předchozích článcích, které jsou součástí této stránky, aby rostlina prosperovala, potřebuje tři základní složky – světlo, vodu a výživu. A právě se světlem mívá řada domácností značný problém. Pokud se i vy potýkáte s nešťastným umístěním svého bytu na sever či západ, pak se snu o okrasných pokojových rostlinách v žádném případě nemusíte vzdávat. Stačí si na pomoc „přivolat“ výkonnou zářivku a zdroj světla máte v mžiku oka zajištěn.

Důvody, proč pěstovat rostliny pod umělým osvětlením

Kromě nepříznivé světové strany, na kterou může být situován váš byt, může být dalším z důvodů také urychlení procesu růstu. Pokud tedy z nějakého důvodu nemůžete nebo nechcete čekat, až vaše rostlinka vyroste do potřebných rozměrů, pak je pěstování pod úspornými zářivkami ideální volbou. Této vychytávky využívají také menší zahradnictví, která potřebují vypěstovat mnoho rostlinek během velmi krátké doby.

Jaký druh zářivek zvolit?

Pro osvětlování rostlinek je vhodné použít úsporné zářivky nebo výbojky. Při použití zářivek vybíráme zejména ty, které dokonale imitují denní světlo a je v jejich spektru zastoupena převážně modrá barva. Vedle však nešlápnete ani se studenou či teplou bílou. Výbojky jsou pro osvětlování rostlinek ještě vhodnější a s jejich výběrem by vám měli poradit ve specializovaných obchodech nebo e-shopech.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat