Skip to content
606 522 314 info@specialnizahradnictvi.cz

Výhody systému Ebb and Flow

Systém Ebb & Flow je systém, kde jsou rostliny zasazeny v nenasákavém pěstebním médiu. Ebb & Flow se několikrát za den napustí živným roztokem, který spodem zase odteče zpět do zdrojové nádrže. Pojďte se podívat na to, jaké výhody vám tento cirkulační pěstební systém přináší.

Snadné zapojení

Ebb & Flow je takřka okamžitě připravený k použití. Jelikož systém zahrnuje pouze pěstební nádobu (nebo více nádob v závislosti na zvoleném modelu), jednoduché čerpadlo, zavlažovací hadičku a vypouštěcí ventil, zvládne jeho zapojení opravdu každý a velmi rychle. Hotový systém naplníte pěstebním médiem a vyzkoušíte, zda všechno funguje. Systém není třeba speciálně nastavovat a jeho provoz je jednodušší a spolehlivější nežli například u NFT.

ebb and flowOdolný proti pěstitelským chybám

Ebb & Flow je velmi přátelský k uživateli. Zavlažování stačí spustit 4 – 6 krát za jeden den a rostlinám se bude dobře dařit. Pokud jako pěstební médium zvolíte keramzit (což vám doporučujeme), získáte jistotu, že rostliny nepřelijete, a že budou mít kořeny vždy dostatek kyslíku. Když jsou rostliny velké, může se četnost zálivky ještě zvýšit.

Další nezanedbatelnou výhodou Ebb & Flow je maximální bezpečnost. Voda ze zavlažovacího systému nemůže vytéci ven, a ani při zalévání nikam nestříká, jak tomu může být při pěstování v kapilárním systému s tlakovými jehlami.

Jednoduchá údržba

Čím méně je v pěstebním systému věcí, tím snadněji se udržuje, což je právě případ Ebb & Flow. Po sklizni jen vyčistíte vanu a nádrž, otřete čerpadlo a hadičky a můžete pokračovat. Při pěstování v keramzitu navíc můžete tento propláchnout v nějaké nádobě a použít znovu. Eliminace nákladů na pěstební médium je velmi výhodná.

Ebb & Flow a Ebb & Flood

V našem obchodě můžete vybírat z více typů těchto záplavových systémů zejména Ebb & Flow a Ebb & Flood. Druhý jmenovaný systém je o něco málo složitější, ale je vhodnější v případě, že chcete pěstovat více rostlin. Výše uvedené výhody však platí pro všechny záplavové systémy ve Speciálním zahradnictví.

Pokud si nevíte rady s výběrem nebo chcete více informací, neváhejte nás kontaktovat.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat