Skip to content
606 522 314 info@specialnizahradnictvi.cz
Článek O Pěstování Konopí

Vypěstujte si menší než malé množství konopí ve venkovním skleníku

Marihuana, mariánka, konopí, cannabis, tráva. Říkejte si konopí, jak chcete, ve všech případech jde o jednu a tutéž rostlinku, která oplývá farmaceutickými a léčebnými účinky. Tedy pokud jde o ten správný druh, z něhož lze získávat prospěšný olej, masti, čaj a třeba i přísadu k pečení a vaření, a zároveň se nejedná o konopí s obsahem THC vyšším než 1 %, které je podle zákona na území České republiky trestné.

Semínka, nebo rostliny? Co vybrat?

Rostlinky málokde seženete, ale když už budete mít možnost, volte samičí rostliny. Krásně se vám rozrostou a budou doslova překypovat úrodou, z níž se dají využít léčivé látky.

Většina pěstitelů konopí začíná od semínek. Pokud na to půjdete stejně jako oni, inspirujte se v našem článku, kde popisujeme pěstování od samého začátku. Zapamatujte si zvlášť to, že máte vybírat feminizovaná semínka konopí. U těch s označením „regular“ nikdy nemáte jistotu, zda z nich nevyroste samčí rostlina s nižším množstvím účinných látek.

semínka konopí

Co budou vaše rostlinky potřebovat

Pěstování konopí ve skleníku je ideální a přistupuje k němu většina pěstitelů. Pro to, aby se vám v tomto druhu zahrádkaření dařilo, budete potřebovat patřičnou výbavu. Podívejme se, co vám nesmí chybět:

  • Skleník – do začátku to určitě bude chtít klonovací skleník, možná vám přijde vhod i zakořeňovač nebo praktický box. Plastové skleníky, které v dnešní době seženete, už jsou natolik vymakané, že vám ušetří spoustu práce. Jen se podívejte sem.
  • Substrát – vašemu konopí se bude nejvíce dařit, pokud mu zajistíte vzdušný substrát, který dokáže odvádět přebytečnou vodu a ochránit tak rostlinu před plísní a zahníváním. Vyvarujte se kyselé půdy, kterou konopí nemá rádo.
  • Hnojivo – jiné se bude hodit pro fázi růstu (NPK – dusík, fosfor a draslík), jiné pro fázi květu (obsahují více fosforu, poměr prvků je jiný).
  • Květový stimulátor – najít ho můžete tak pod názvem top aktivátor. Jde o živnou bombu pro rostliny, která neobsahuje žádnou dusíkovou složku. Naopak draslík a fosfor tady nesmí chybět.
  • Dobré podmínky – protože je konopí rostlinka poměrně choulostivá na světlo, často je potřeba ho přisvěcovat umělým zdrojem osvětlení. A to mnohdy i ve venkovním skleníku, kde nemáte jistotu, zda bude slunce dostatečně svítit a vaše rostliny hýčkat paprsky. Pamatujte na to, že pro růst konopí je potřeba světlo o modrém spektru, pro období kvetení zase světlo s červeným spektrem. Velkou službu vám poskytnou led světla, díky kterém dosáhnete skvělým výsledkům a ještě vám ušetří energii.
substrát pěstování konopí

atami grow mix

Směs půdního a kokosového substrátu s obsahem organických živin na 3 týdny. Objem 50 L.

Detail produktu
Urban led osvětlení

urban led cfr 110

kvalitní účinné LED osvětlení s rozšířeným duálním spektrem, regulací a příkonem 110W.

Detail produktu
Atami květový stimulátor

bloombastic

Vysoce kvalitní koktejl biominerálů a biostimulátorů, vhodný pro poslední fázi květu a pro fázi zrání.

Detail produktu

Vysazujte, pěstujte, sklízejte

Až se pustíte do práce a oblečete zahradnické rukavice, připravte si zeminu a důkladně ji nakypřete, zbavte plevelu a případně i promíchejte s kompostem, klidně tím po domácku vyrobeným. Vhodný čas na tyto činnosti nastane v dubnu.

Semenáčky pro výsadbu předpěstujte ideálně doma. Jsou choulostivé na teplotu, a kdybyste je hned dali do skleníku, kde vnitřní teploty dosahují i k 50 °C, zřejmě vám odumřou. Do skleníku vzrostlé rostlinky s alespoň 3 patry lístečků vysaďte v průběhu června. Pokud byste malé rostlinky přesadili dřív, hrozí, že by (než začnou kvést) přerostly a ve skleníku by vznikla neprostupná džungle. Základem je pěkný kořenový bal, díky kterému se při přebytečném teplu dokáže odpařovat voda. Mezi jednotlivými rostlinami nechávejte klidně i půlmetrové rozestupy. Konopí se totiž dokáže rozrůst do pořádných rozměrů.

Konopí ve skleníku potřebuje častější zálivku, než je tomu venku, protože půda rychleji vysychá a nedostává se k ní dešťová voda.

Až na konopí vykouknou první květy, zálivku omezte. V tuto dobu se ujměte zahradnických nůžek a zastřihněte větve, které mají tendenci se rozrůstat široko daleko. Díky tomuto kroku zajistíte lepší růst a finální výnos rostliny.

Koupit Semena konopí

Abyste vychytali největší množství léčivých látek, vychytejte co nejlépe čas sklizně. A kdy to je? Těsně předtím nebo potom, co se více než 60 % rostliny zbarví do hněda. Nejpřesněji dobu sklizně určíte mikroskopem. A pozor! Těsně před sklizní už nepřidávejte do zálivky hnojivo a zalévejte jen čistou vodou.

Když potřebujete odjet

Pustili jste se do pěstování konopí a bojíte se odjet na dovolenou? Žádné strachy! Pro tyto případy doporučujeme pořídit si samozavlažovací systém AutoPot. Díky němu můžete ponechat rostliny i několik týdnů bez dozoru, a přesto zapomenout na strach o bujnou úrodu.

Chcete se dozvědět vše o pěstování konopí?

Stáhněte si e-book Pěstování konopí doma pro všechny a zjistěte nejen, jak konopí pěstovat, sklízet a sušit, tak abyste z něj vytěžili co nejvíce cenných látek, ale jak z něj také vyrobit léčivé produkty.

 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat