skip to Main Content
606 522 314 info@specialnizahradnictvi.cz
Vypěstujte Si Menší Než Malé Množství Konopí Ve Venkovním Skleníku

Vypěstujte si menší než malé množství konopí ve venkovním skleníku

Marihuana, mariánka, konopí, cannabis, tráva. Říkejte si konopí, jak chcete, ve všech případech jde o jednu a tutéž rostlinku, která oplývá farmaceutickými a léčebnými účinky. Tedy pokud jde o ten správný druh, z něhož lze získávat prospěšný olej, masti, čaj a třeba i přísadu k pečení a vaření, a zároveň se nejedná o konopí s obsahem THC vyšším než 1 %, které je podle zákona na území České republiky trestné.

Semínka, nebo rostliny? Co vybrat?

Rostlinky málokde seženete, ale když už budete mít možnost, volte samičí rostliny. Krásně se vám rozrostou a budou doslova překypovat úrodou, z níž se dají využít léčivé látky.

Většina pěstitelů konopí začíná od semínek. Pokud na to půjdete stejně jako oni, inspirujte se v našem článku, kde popisujeme pěstování od samého začátku. Zapamatujte si zvlášť to, že máte vybírat feminizovaná semínka konopí. U těch s označením „regular“ nikdy nemáte jistotu, zda z nich nevyroste samčí rostlina s nižším množstvím účinných látek.

semínka konopí

Co budou vaše rostlinky potřebovat

Pěstování konopí ve skleníku je ideální a přistupuje k němu většina pěstitelů. Pro to, aby se vám v tomto druhu zahrádkaření dařilo, budete potřebovat patřičnou výbavu. Podívejme se, co vám nesmí chybět:

  • Skleník – do začátku to určitě bude chtít klonovací skleník, možná vám přijde vhod i zakořeňovač nebo praktický box. Plastové skleníky, které v dnešní době seženete, už jsou natolik vymakané, že vám ušetří spoustu práce. Jen se podívejte sem.
  • Substrát – vašemu konopí se bude nejvíce dařit, pokud mu zajistíte vzdušný substrát, který dokáže odvádět přebytečnou vodu a ochránit tak rostlinu před plísní a zahníváním. Vyvarujte se kyselé půdy, kterou konopí nemá rádo.
  • Hnojivo – jiné se bude hodit pro fázi růstu (NPK – dusík, fosfor a draslík), jiné pro fázi květu (obsahují více fosforu, poměr prvků je jiný).
  • Květový stimulátor – najít ho můžete tak pod názvem top aktivátor. Jde o živnou bombu pro rostliny, která neobsahuje žádnou dusíkovou složku. Naopak draslík a fosfor tady nesmí chybět.
  • Dobré podmínky – protože je konopí rostlinka poměrně choulostivá na světlo, často je potřeba ho přisvěcovat umělým zdrojem osvětlení. A to mnohdy i ve venkovním skleníku, kde nemáte jistotu, zda bude slunce dostatečně svítit a vaše rostliny hýčkat paprsky. Pamatujte na to, že pro růst konopí je potřeba světlo o modrém spektru, pro období kvetení zase světlo s červeným spektrem. Velkou službu vám poskytnou led světla, díky kterém dosáhnete skvělým výsledkům a ještě vám ušetří energii.
substrát pěstování konopí

atami grow mix

Směs půdního a kokosového substrátu s obsahem organických živin na 3 týdny. Objem 50 L.

Detail produktu
Urban led osvětlení

urban led cfr 110

kvalitní účinné LED osvětlení s rozšířeným duálním spektrem, regulací a příkonem 110W.

Detail produktu
Atami květový stimulátor

bloombastic

Vysoce kvalitní koktejl biominerálů a biostimulátorů, vhodný pro poslední fázi květu a pro fázi zrání.

Detail produktu

Vysazujte, pěstujte, sklízejte

Až se pustíte do práce a oblečete zahradnické rukavice, připravte si zeminu a důkladně ji nakypřete, zbavte plevelu a případně i promíchejte s kompostem, klidně tím po domácku vyrobeným. Vhodný čas na tyto činnosti nastane v dubnu.

Semenáčky pro výsadbu předpěstujte ideálně doma. Jsou choulostivé na teplotu, a kdybyste je hned dali do skleníku, kde vnitřní teploty dosahují i k 50 °C, zřejmě vám odumřou. Do skleníku vzrostlé rostlinky s alespoň 3 patry lístečků vysaďte v průběhu června. Pokud byste malé rostlinky přesadili dřív, hrozí, že by (než začnou kvést) přerostly a ve skleníku by vznikla neprostupná džungle. Základem je pěkný kořenový bal, díky kterému se při přebytečném teplu dokáže odpařovat voda. Mezi jednotlivými rostlinami nechávejte klidně i půlmetrové rozestupy. Konopí se totiž dokáže rozrůst do pořádných rozměrů.

Konopí ve skleníku potřebuje častější zálivku, než je tomu venku, protože půda rychleji vysychá a nedostává se k ní dešťová voda.

Až na konopí vykouknou první květy, zálivku omezte. V tuto dobu se ujměte zahradnických nůžek a zastřihněte větve, které mají tendenci se rozrůstat široko daleko. Díky tomuto kroku zajistíte lepší růst a finální výnos rostliny.

Koupit Semena konopí

Abyste vychytali největší množství léčivých látek, vychytejte co nejlépe čas sklizně. A kdy to je? Těsně předtím nebo potom, co se více než 60 % rostliny zbarví do hněda. Nejpřesněji dobu sklizně určíte mikroskopem. A pozor! Těsně před sklizní už nepřidávejte do zálivky hnojivo a zalévejte jen čistou vodou.

Když potřebujete odjet

Pustili jste se do pěstování konopí a bojíte se odjet na dovolenou? Žádné strachy! Pro tyto případy doporučujeme pořídit si samozavlažovací systém AutoPot. Díky němu můžete ponechat rostliny i několik týdnů bez dozoru, a přesto zapomenout na strach o bujnou úrodu.

Chcete se dozvědět vše o pěstování konopí?

Stáhněte si e-book Pěstování konopí doma pro všechny a zjistěte nejen, jak konopí pěstovat, sklízet a sušit, tak abyste z něj vytěžili co nejvíce cenných látek, ale jak z něj také vyrobit léčivé produkty.

 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
×Zavřít vyhledávání
Vyhledat