Skip to content
606 522 314 info@specialnizahradnictvi.cz

Z čeho se skládá funkční domácí homebox

Každý zodpovědný pěstitel chce svým rostlinám dopřát ideální podmínky po celou dobu jejich života. Jedním ze způsobů, jak tomu pomoci, je pořídit si homebox. Ptáte se, co homebox je, k čemu slouží a co do něj patří? Odpovědi najdete právě zde.

homeboxHomebox, seznamte se

Pod pojmem homebox se skrývá domácí pěstební box podobný stanu, který rostlinám zajišťuje ideální prostředí pro vývoj a růst. Na trhu je mnoho modelů, my si je můžeme jednoduše rozdělit na 2 typy – homebox a darkbox.

Homeboxy se liší především vnitřní odrazovou vrstvou. V naší nabídce najdete Homebox Growlab se stříbrnou vnitřní vrstvou, a Homebox Evolution, což je nový model typu Homebox White, má bílou vnitřní vrstvu. Rozdíl je v tom, že bílá odráží větší množství světla, ale látka je slabší, tudíž tolik neizoluje teplo a hodí se do teplejších prostor. Stříbrná látka je silnější, ale odráží méně světla – lépe izoluje teplo a hodí se do chladnějších prostor.

Mezi darkboxy u nás najdete Dark Street a Dark Room. Oba mají stříbrnou vnitřní vrstvu, odraz světla je tedy podobný, avšak Dark Street má slabší látku, nepropouští světlo a izoluje méně tepla. Proto je vhodnější do teplejších prostor. Zároveň je dobré vědět, že Dark Street je nejlevnější řadou pěstebních boxů, ten svůj si zde tedy jistě najdou spořiví a méně nároční pěstitelé. Dark Room se hodí do chladnějších prostor, protože izoluje více tepla a má více vývodů pro ventilaci a kabely oproti Dark Streetu. Cenově je srovnatelný s homeboxem.

Kromě těchto dvou typů je možné pořídit si i celou pěstební sestavu, která je vhodná jak pro začínající, tak pro pokročilé pěstitele.

Z čeho se skládá funkční homebox

Pokud se nakonec rozhodnete pro pořízení ne kompletní pěstební sestavy, ale homeboxu, který si sami vybavíte, měli byste vědět, na co nezapomenout. Každý funkčí homebox by měl mít:

  • filtr s aktivním uhlím
  • větrák
  • ventilátor na cirkulaci vzduchu
  • reflektory
  • výbojky
  • regulátor klimatu

Domácí pěstební box je skvělou volbou pro pěstitele od začátečníků po pokročilé. Při jeho výběru myslete především na teplotu pěstební místnosti a velikost homeboxu, kterou si můžete vzhledem k pěstební místnosti dovolit. S jeho pořízením rozhodně neváhejte – dopřejete rostlinám to nejlepší prostředí, jaké můžete.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat