Skip to content
606 522 314 info@specialnizahradnictvi.cz

Začínáme pěstovat INDOOR rostliny + 4 tipy pro začátečníky

Že vám hlína a sazeničky nic moc neříkají a na stole vám v průběhu několika málo měsíců „umřel“ i odolný kaktus? Pak právě vám jsou určeny tyto řádky, na kterých se dozvíte, jak začít pěstovat INDOOR rostliny. Kromě toho přidáme také 4 praktické tipy, které ocení zejména pěstitelé-začátečníci.

zaciname_pestovat_indoorZvolte nenáročného společníka

Pokud se ve svých pěstitelských prvopočátcích vrhnete hned na nějakou orchidej, pak s největší pravděpodobností po pár dnech nebo týdnech spláčete nad výdělkem. Začněte pro jistotu s méně náročnými rostlinami, mezi které patří například nejrůznější druhy doma vypěstovaných rajčat, paprik nebo aromatické bylinky. Nyní se podívejme na 4 základní faktory, jež mohou životnost, ale i krásu pokojových rostlin značně ovlivnit.

Tip č. 1 – kvalitní substrát je základ

Základem je pochopitelně zakoupení kvalitní rostliny, která nevykazuje příznaky nemoci. Ještě v zahradnictví prozkoumejte kvalitu lístků i jejich barvu a informujte se na substrát, který je pro danou rostlinu vhodný. Zapomeňte na hlínu ze zahrady a raději sáhněte pro nějakou tu dvacetikorunu do peněženky a pořiďte kvalitní substrát pro pokojové květiny a nějaký větší květináč.

Tip č. 2 – dostatek světla, prosím

Svého nového návštěvníka umístěte na místo co nejblíže zdroji světla.  Využít v této souvislosti můžete různorodých světelných zdrojů, zářivek nebo výbojek. Dostatek světelných paprsků totiž příznivě ovlivní nejen kvalitu a růst rostliny, ale také barvu jejich listů a květů. V neposlední řadě může také zajímavě ovlivnit výslednou chuť doma pěstované zeleniny nebo bylinek. Zjistěte si, zda vámi vybraná rostlina patří mezi stínomilné nebo ke svému životu potřebuje větší množství světla.

Tip č. 3 – s vodou opatrně

Začaly listy vaší rostliny žloutnout a chřadnout? V panice saháte po konvici s vodou? Pak pozor! Žloutnoucí listy může mít na svědomí nejen nedostatek, ale zejména nadbytek vody. Pokud je hlína vlhká, přebytečnou vodu slijte, uhnilé kořeny odstraňte a rostlinu ideálně přesaďte. V opačném případě ji dopřejte závlahu v malých, avšak pravidelných dávkách.

Tip č. 4 – s hnojením to nepřehánějte

Méně je někdy více. Tohoto pravidla se držte i v souvislosti s hnojením. V období růstu, tedy na jaře a v létě, bychom měli svým pokojovým rostlinám zajistit dostatek živin, a to prostřednictvím hnojiva rozpustného ve vodě. Hnojení by mělo probíhat alespoň jednou týdně. V zimě snižte intenzitu a hnojte zhruba 1x měsíčně.

Pochlubte se nám se svými výpěstky nebo nás seznamte s dalšími tipy a triky,
které ocení všichni začínající pěstitelé!

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat