skip to Main Content
606 522 314 info@specialnizahradnictvi.cz
Zahrada Na Podzim – Co Zasadit Ještě Před Příchodem Zimy?

Zahrada na podzim – co zasadit ještě před příchodem zimy?

Podzim je v plném proudu. Sázecí kolíky, motyky a lopatky však ještě nemusíte věšet na hřebík. Zkrátka nečekejte až na jaro a začněte sázet. Vaše nové přírůstky do zahrady to jistě ocení.

Co zasadit na podzim?

Některé druhy stromů, okrasných rostlin a keřů se lépe uchytí na podzim než na jaře. Stihnou zakořenit a získají tak náskok ještě před začátkem jara. Po roztání sněhové pokrývky a vydatných jarních deštích tak mohou svým kořenovým systémem bez problému přijímat vláhu a růst.

Nicméně je potřeba vychytat ten správný čas. Pozor byste si měli dát především na první mrazíky, a proto před samotným sázením pečlivě sledovat předpověď počasí. Teď se ale pustíme do výčtu konkrétních druhů rostlin.

Zelenina

Možná vás to překvapí, ale také zelenina se dá sázet na podzim. Třeba takový salát, ředkvičky, mrkev nebo špenát. Sazenice těchto rostlin se přitom sází nejlépe již v průběhu září nebo začátkem října, aby zvládly zakořenit a na jaře vám udělaly radost v podobě čerstvé úrody. Stejně tak se na podzim sází cibuloviny jako cibule nebo česnek.

Některé druhy zeleniny však můžete sázet dokonce i v listopadu. Obzvlášť pokud máte skleník nebo fóliovník, který rostlinky ochrání před náročnou zimou. V případě, že ani jedno na své zahradě nemáte, postačí netkaná textilie nebo chvojky.

Okrasné rostliny

Sázení okrasných rostlin věnujte září a říjen. Sázet můžete například cibulky narcisů, tulipánů a hyacintů, které vám hned zjara zkrášlí vaši zahradu.

Na podzim je ideální čas na vysazení sněženek..

Stejně tak sněženky zasazené na podzim mohou jako první ohlásit příchod jarních dní.

Keře a stromy

Jabloně, hrušně, třešně, višně, švestky, ořešáky, borůvky a brusinky sázejte od poloviny října až do prvních mrazíků. Na druhou stranu broskvoně a meruňky jsou choulostivější, a proto se je vyplatí sázet o něco dříve, a to od září až do poloviny října. Případně si můžete počkat na jaro.

Na podzim můžete vysadit také několik druhů (nejen) ovocných stromů.

Sečteno podtrženo, je ten nejvyšší čas něco zasadit. Ale pospěšte si, školky se stromky a keři i obchody se sazenicemi budou mít brzy vyprodáno – a než se nadějete, první mrazíky jsou tu.

Dopřejte svým novým rostlinkám to nejlepší

Podpořte jejich růst kvalitním pěstebním substrátem.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back To Top
×Zavřít vyhledávání
Vyhledat