skip to Main Content
606 522 314 info@specialnizahradnictvi.cz
Zázračný Křemík: Jaký Má Vliv Na Zdraví Rostlin?

Zázračný křemík: Jaký má vliv na zdraví rostlin?

Čím více prospěšných prvků vaše rostliny dostanou, tím lepším vzhledem a úspěšnější sklizní se vám odmění. Víte, že skvělé účinky má například křemík? Rostliny díky němu získají větší květy i plody a budou mnohem lépe chráněné před nemocemi.Přidávání křemíku se doporučuje hlavně při pěstování v inertním médiu.

Jako správný pěstitel určitě znáte základní prvky, které vaše rostliny potřebují, tedy dusík, fosfor a draslík (NPK). Kromě nich ale existuje spousta dalších, které mohou květinám výrazně pomoci. Patří mezi ně i křemík.

Výhody křemíku pro pěstování rostlin:

  • napomáhá vstřebávání a transportu živin,
  • zajišťuje silné a zdravé kořeny,
  • zlepšuje pevnost rostliny a odolnost vůči houbovým onemocněním,
  • zvyšuje produkci chlorofylu,
  • posiluje buněčné stěny,
  • zvyšuje absorpci CO2,
  • zvětšuje hmotnost plodů.

Křemík se ukládá do buněčných stěn a posiluje je. Díky tomu rozšiřuje i stonky. A jak dobře víte, širší stonek znamená větší květy i lepší sklizeň.

Ideální pro hydroponii

Křemík se přirozeně vyskytuje v zemské kůře, při pěstování v půdních substrátech je v nich už tedy obsažen. I přesto je vhodné křemík dodatečně přidávat, a to buď externě do zálivky, anebo tak, že přimícháte křemičitý písek do substrátu.Křemík zajišťuje zajišťuje silné a zdravé kořeny.

Přidávání křemíku se doporučuje hlavně při pěstování v inertním médiu (kokos, keramzit, rockwool) nebo v hydroponii. Vaše rostliny se budou moci pochlubit krásně zelenými listy a lepšími metabolickými procesy, které povedou k dosažení vyšších výnosů.

 

Dodejte vašim rostlinám potřebný křemík pomocí přípravku Silicon+

Chcete, aby vaše rostliny byly silnější a přinášely vám lepší sklizeň? Nepodceňujte při pěstování přidávání křemíku. Přípravek Silicon+ dodá rostlinám dostatečné množství křemíku a zvýší jejich sílu i odolnost.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
×Zavřít vyhledávání
Vyhledat