Skip to content
606 522 314 info@specialnizahradnictvi.cz
Zbavte Se Pachu Z Pěstírny Pachovými Filtry.

Zbavte se zápachu z domácí pěstírny. Pořiďte si pachový filtr

Domácí pěstírna je skvělým řešením v případě, že nemáte k dispozici vlastní zahradu nebo možnost pěstovat rostlinky jinde. Problém však může být zápach, který vytváří některé druhy rostlin. Ten obtěžuje nejen obyvatele bytu, ale také sousedy.

Příčina zápachu u rostlin

Rostliny mají své pachy, za které mohou látky označované jako silice. Jedná se o těkavé sloučeniny, které rostlinám slouží například k obraně před potenciálními predátory. V uzavřeném prostoru se však tyto pachy kumulují a zamořují ho.

Řešením jsou pachové filtry

Pachové neboli uhlíkové filtry se běžně používají k eliminaci zápachu z indoor pěstíren. Jejich fungování spočívá na bázi aktivního uhlí, které představuje vysoce porézní materiál s absorpčními schopnostmi. Přes filtr prochází vzduch, který se dostává do kontaktu s aktivním uhlím – a to pohlcuje pachové částice.

Pochové filtry vyberte podle toho, jak velkou máte pěstírnu.

Výběr správného pachového filtru

Pachové filtry vybírejte podle velikosti pěstírny. Nicméně účinnost filtru může být ovlivněna také vlhkostí vzduchu. S vyšší vlhkostí vzduchu jeho účinnost klesá a je potřeba zvolit výkonnější pachový filtr. Výběr správného pachového filtru závisí také na výkonu ventilátoru, přitom pachový filtr by měl být vždy výkonnější, aby se bez problému vypořádal s procházejícím vzduchem.

Přehled pachových filtrů

V naší nabídce pachových filtrů najdete výrobky od holandské společnosti Can Filters, konkrétně Can Original a Can Lite. V obou případech se jedná o odlehčené uhlíkové filtry s jednoduchou instalací do horizontální i vertikální polohy. Obsahují kvalitní peletované aktivní uhlí, které zajišťuje maximální výkon. Jejich výhodou je také poměrně dlouhá životnost.Jako filtr funguje i aktivní uhlí.

Levnější řada filtrů Can Lite obsahuje uhelnou drť. Výrobce uvádí životnost 12–18 měsíců, samozřejmě záleží na vlhkosti vzduchu a výkonu ventilace. Dražší řada filtrů Can Original je naplněná uhelnými peletkami a životnost tohoto produktu je údajně až 24 měsíců. Obě řady – Can Lite i Original – se v nízkých výkonech vyrábějí s plastovým pláštěm, jsou tedy speciálně odlehčené pro lepší manipulaci a jednodušší zavěšení v pěstebním prostoru.

Koupit Semena konopí

Ani uhlíkový filtr ale není nesmrtelný a jeho náplň je potřeba čas od času vyměnit. Z tohoto důvodu najdete na e-shopu Speciálního Zahradnictví také samotné aktivní uhlí, které může posloužit jako náhradní náplň pro pachové filtry.

Stáhněte si e-book zdarma

Zjistěte, jak pěstovat konopí v indoor prostředí.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat