skip to Main Content
606 522 314 info@specialnizahradnictvi.cz

Zkuste stínidla chlazená vzduchem! Sníží teplotu a zvýší efektivitu indoor pěstírny

Řada pěstitelů řeší čas od času problém s vysokou teplotou uvnitř své pěstírny. A jelikož letní počasí a tropická vedra řešení tohoto problému příliš nenahrávají, je potřeba hledat pomoc jinde. Efektivní způsob, jak tuto teplotu snížit, představují stínidla chlazená vzduchem, která jsou pro indoor pěstování doslova jako stvořená. Pojďme se společně podívat, jak tyto systémy fungují a jaké výhody pěstitelům nabízejí.stinidlo-cooltube-s-odtahem-150mm-delka-580mm-0.jpg.big

Na jakém principu stínidla vlastně fungují?

Tato stínidla, zkušenými pěstiteli a prodejci mnohdy označována jako Cooltube  nebo Spudnik, fungují na velmi jednoduchém, přesto však
geniálním principu
. Srdcem tohoto systému je výbojka umístěná ve speciálním válci, který je vyroben z borokřemičitého skla. Válec je z obou stran ukončen tzv. „nátrubky“, na něž je možno napojit ventilační potrubí. Takto připravený válec je následně namontován pod stínítko z reflektorového Alu plechu. Samotné zavěšení je realizováno za pomocí speciálních úchytů.

Výhody stínidel chlazených vzduchem

Jak jsme slíbili v úvodu článku, seznámíme vás nejen s principem fungování tohoto stínidla, ale zejména pak s jeho výhodami. Hlavním důvodem, proč jsou tato stínidla do pěstíren vůbec instalována, je pochopitelně snaha o snížení vnitřní teploty. Tohoto cíle je dosaženo se značným úspěchem. Další neopomenutelnou výhodou je nepochybně též možnost snížení vzdálenosti výbojky od samotných rostlin. Stínidla také umožňují snadnější regulaci vlhkosti a množství CO2 uvnitř pěstírny. Ve zkratce lze tedy říci, že tento systém příznivě přispívá k optimalizaci mikroklimatu, což je důležité pro všechny fáze růstu rostliny.

Instalujeme stínidlo do pěstebního boxu pěkně krok po kroku

rostlinaInstalace stínidla sice nepatří mezi nejsnadnější, na druhou stranu vám však nezabere více, než několik minut. Základem je odtahový ventilátor, který musíme do pěstebního prostoru vhodně umístit. Ventilátor propojíme se stínidlem, na jehož výstupní stranu umístíme ventilační potrubí pro odtah teplého vzduchu. Při instalaci mějte na paměti, že ventilátor musí být v každém případě napojen před samotným reflektorem. To proto, aby mohl tlačit vzduch do stínidla. Pokud byste ventilátor napojili opačně, pravděpodobně se dočkáte poškození vrtule, jež bude způsobeno právě vysokou teplotou vzduchu.

Pro koho jsou stínidla chlazená vzduchem vhodná?

Jak z výše uvedeného vyplývá, tento typ stínidel je v naší nabídce připraven pro všechny nadšené pěstitele, jež v pěstírnách často bojují s příliš vysokou teplotou. Jelikož se nejedná o nijak nákladnou investici, je tento systém vhodný i pro menší nebo příležitostné pěstitele, kteří s hlínou a jednotlivými semínky teprve experimentují. Naši kompletní nabídku stínidel naleznete zde a věřte, že máte opravdu z čeho vybírat!

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
×Zavřít vyhledávání
Vyhledat