Skip to content
606 522 314 info@specialnizahradnictvi.cz

Jak odstranit zbytky usazenin, které se hromadí v hydroponickém systému

Živný roztok je neopomenutelnou součástí hydroponického pěstování rostlin. Dodává rostlinám důležité látky potřebné k výživě. Ať už ale pěstujete sebelépe, rostliny nedokáží všechny živiny spotřebovat. Živiny se proto usazují v pěstebním médiu a některé se mění v soli. V pěstebním médiu tak dochází k nechtěným změnám prostředí. Poradíme vám, jak na to, abyste změnám zabránili.

Pomůže vám čistá voda s upraveným pH

Hydroponické systémy se proplachují přidáváním enzymu do živného roztoku. Nejen, že enzym odstraňuje zbytky usazenin, ale také jehoDejte si pozor na usazeniny v hydroponickém systému. použitím usnadníte rostlině přijímání výživy a snížíte riziko přehnojení. Enzym dále výrazně stimuluje půdní život, a má tak pozitivní vliv na vývoj kořenového systému a růst a květ rostliny. Navíc rozkládá v substrátu zbytky kořenů, a tím snižuje riziko půdních chorob.

Vybrat si můžete z několika základních způsobů, jak enzymy přidat. První možností je přidávání enzymů do každé zálivky. Můžete ale zvolit přidávání enzymů pouze jednou za týden.

Jako další řešení můžete zvolit způsob, který se často používal dříve. Po úplném vyčerpání nádrže s živným roztokem smícháte vodu s enzymy a důkladně tímto roztokem prolijete pěstební médium. Nejlépe uděláte, pokud tak učiníte ručně (mimo NFT), aby se vám podařilo roztok rozlít do každého koutu pěstební nádoby. Tento způsob praktikujte první den (1–2 zálivky) a druhý den opakujte, ale už jen s čistou vodou s upraveným pH.

Pomůže vám speciální čisticí přípravek

Výrobce hydrosystémů sice uvádějí, že by se roztok měl měnit jednou za 14 dní, ale hodně pěstitelů volí kvůli úspoře času, vody a hnojiv jinou variantu Hydroponický systém čistěte od usazenin.a roztok mění například třikrát za jeden pěstební cyklus, trvající 3 měsíce.

Použít můžete také čistící přípravek Atami Ata Clean, který se používá výhradně pro odstranění usazenin a řas v samozavlažovacích a hydroponických systémech. Zároveň zabraňuje tomu, aby se ucpávaly kapiláry při kapkové závlaze a trysky při aeroponickém pěstování. V případě použití přípravku Atami Ata Clean si ale dejte pozor, aby do nádrže se zálivkou nepronikalo světlo, které podporuje tvorbu řas v nádržích. Použití přípravku by pak nemuselo být efektivní.

Pořiďte si správná hnojiva

Aby vaše rostliny dobře rostly a prospívaly, potřebují k tomu správné hnojivo. Vyberte si z naší nabídky kvalitních hnojiv, které vám pomohou vypěstovat zdravé a silné rostliny.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat