Jak odstranit červce z orchidejí
Červci se mohou stát zhoubou vašich orchidejí, proto jejich případný výskyt nepodceňujte. V článku vám vysvětlíme, jak je poznat a jak zlikvidovat.
Pro pěstitele snad není horší noční můra, než napadení rostlin škůdci nebo nemoci, kterými mohou rostliny trpět. Udělejte si u nás představu o chemické i biologické ochraně rostlin, poznejte škůdce, plísně a choroby rostlin a buďte informačně vybaveni a připraveni na zásah, pokud udeří. Naučte se s námi také něco o prevenci, která je, jako v mnoha jiných oblastech, tím nejlepším, na co můžete vsadit. V neposlední řadě si od nás nechte doporučit konkrétní produkty na ochranu rostlin, například lepové desky i speciální a ověřené přípravky proti plísním a škůdcům.
Červci se mohou stát zhoubou vašich orchidejí, proto jejich případný výskyt nepodceňujte. V článku vám vysvětlíme, jak je poznat a jak zlikvidovat.
Zatímco přes zimu příroda spí a o květy na záhonech je nouze, orchideje zažívají boom. Právě v lednu a únoru se můžete kochat těmi nejkrásnějšími, plnými květy orchidejí z rodů Phalaenopsis, Dendrobium, Paphiopedilum nebo třeba Oncidium. Užívat si jich můžete hlavně tehdy, kdy jim zajistíte potřebné podmínky. A na ty jsou orchideje poměrně choulostivé.
Zasadili jste rajčata a už se nemůžete dočkat, až si na nich pochutnáte? Tak pozor, aby vám váš plán nenarušil strašák všech pěstitelů – plíseň. Předejděte zklamání ze zničené úrody a přečtěte si, jak plíseň na rajčatech rozpoznat a jak se jí bránit.
Zatočte s plevelem na vaší zahradě pomocí osvědčených triků. Ukážeme vám, jak zlikvidovat nežádoucí rostliny, aniž byste museli použít chemické přípravky.
Slimáci jsou největší noční můrou zahradníků. Zabraňte jim v likvidaci vaší úrody a vyzkoušejte účinné přírodní způsoby, které vám pomohou ochránit záhony.
Podzim o sobě i přes sluneční paprsky dává pomalu ale jistě vědět. Než se nadějeme, udeří v plné síle a zanedlouho poté už předá otěže zimě. Je tedy nejvyšší čas připravit na chladné počasí nejen sebe, ale také zahradu. Dali…
Nejoblíbenější zeleninou na českých zahrádkách je bezpochyby rajče. Mezi pěstiteli vedou rajčata tyčková, keříčková a zakrslá keříčková. Správný pěstitel vysévá semínka rajčat na začátku března, aby je měl na jaře v plné síle připravené k sázení do skleníku nebo do záhonu.
S podzimem a zimou, která už taky pomalu vystrkuje drápky, není nutné pověsit svou vášeň pro zahradničení na hřebík, zazimovat zahradní altánek a schovat náčiní do kouta. K tomu, abyste mohli pokračovat ve své pěstitelské vášni, vám může být nápomocný vytápěný skleník. Kdyby rostliny mohly tleskat, za prostorný, světlý a navíc ještě vyhřívaný skleník byste jistě sklidili ovace.