Skip to content
606 522 314 info@specialnizahradnictvi.cz
Přidejte Mikroorganismy Do Půdy A Zvyšte úrodu.

Mikroorganismy v půdě prospívají rostlinám a zvyšují úrodu

Dobrá úroda se bez hnojiv a dalších přípravků neobejde. Existuje však řada přírodních alternativ, třeba takové přípravky s mikroorganismy.

Přestože jsou mikroorganismy často vnímány negativně, bez nich by nevznikl život. Kromě patogenních mikroorganismů existuje i spousta dalších, které neškodí člověku, zvířatům ani rostlinám. Některé dokonce navazují symbiotické vztahy.

Malý svět mikroorganismů

Mezi mikroorganismy patří bakterie, řasy, houby a prvoci. Za optimálních podmínek se rychle množí. Některé mikroorganismy jsou schopné navázat s rostlinami „přátelský“ vztah, který je prospěšný pro obě strany.

Mikroorganismy obsahují důležité látky pro vývoj rostlin.Zatímco rostliny produkují organické sloučeniny (například cukry), které mají pro mikroorganismy význam jako živiny, mikroorganismy na oplátku vytváří fytohormony důležité pro imunitu i růst rostlin. Dále podporují rozklad organických látek v půdě. Tyto látky rostlina následně dokáže lépe a rychleji vstřebat. Pozornost si zaslouží především rhizobakterie, které podporují růst rostlin a zvyšují výnos.

Vybrané produkty s efektivními mikroorganismy

Přípravků s obsahem mikroorganismů dnes najdete na trhu poměrně hodně. Vybrali jsme proto z našeho pohledu nejzajímavější a opravdu účinné přípravky. Jsou dostupné v různých objemech a vhodné také pro hydroponii.

Bioponic Mix

Produkt Bioponic Mix od General Hydroponics obsahuje houby, které rozkládají organickou hmotu a rostlinám pomáhají vstřebávat minerální látky. To je důležité především v hydroponii, kde mikroorganismy navozují přirozený proces rozkladu, který se běžně odehrává v půdě. Stejně tak mají velký význam i pro indoor pěstování, kdy mikroorganismy v půdě často chybí.

Samotné houby však nestačí. Tento přípravek proto nelze považovat za plnohodnotné hnojivo. Jedná se spíše o aditivum, které zlepšuje vlastnosti přípravku BioSevia.Na trhnu existuje řada přípravků s obsahem mikroorganismů – vyberte si ten správný ve Speciálním Zahradnictví.

Tarantula

Tarantula je přídavné hnojivo s mikroorganismy od Advanced Nutrients pro podporu a ochranu kořenového systému. V přírodě rostliny často navazují symbiotické vztahy s mykorhizními houbami, které jim při indoor nebo hydroponickém způsobu pěstování schází. Kromě ochrany kořenového systému pomáhají rostlinám také vstřebávat důležité živiny.

SubCulture

Stejně jako přípravek Tarantula od Advanced Nutrients i SubCulture obsahuje rostlinám prospěšné mikroorganismy, které chrání kořeny před parazity a pomáhají vstřebávat živiny.

Pokud nevíte, který z výrobků pro své rostliny vybrat, můžete se na nás obrátit. Rádi vám pomůžeme. Při výběru může hrát významnou roli konkrétní druh rostliny, způsob pěstování, roční období nebo také cena.

Pořiďte svým rostlinám přípravek s obsahem mikroorganismů

Zajistěte si tak rychlejší růst a větší výnos.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat