skip to Main Content
606 522 314 info@specialnizahradnictvi.cz

Stimulujte klíčení svých rostlin – je to snadné!

Vyklíčení semen bez chorob a plísní je jistě přáním každého řádného pěstitele. A když je takové klíčení navíc i rychlé a nepříliš náročné, není pochyb o radosti, která se dostaví, jakmile se semena změní v malé rostlinky. Jak toho ale dosáhnout? Poradíme vám v dalších řádcích.

Povolejte pomocníka

Ne úplně všechno, co se ve vaší pěstební místnosti odehrává, můžete ovlivnit standardní péčí. Někdy je potřeba využít moderních vychytávek, klíčeníkteré vám v mnohém pomohou. Nejjednodušším způsobem je v této situaci vsadit na Plagron Seedbox, což je box, jehož součástí je miska na pěstování s průhledným víkem, 10 jiff tablet na klíčení semen a 250 ml přípravku Seedbooster.

Seedbooster, stimulátor na biologické bázi, je vhodný pro rychlé a intenzivní klíčení čerstvých i starších semen s nižší klíčivostí. Inovativní technologie Seedbooster Plus zajistí klíčení až o 40 % rychlejší. Navíc se také stará o ochranu rostlin a zamezuje jejich napadení plísněmi a bakteriemi během klíčení. Jeho velkou výhodou je, že ho lze použít na všech substrátech.

Návod na používání Seedboosteru

Zařadit Seedbooster na seznam pěstitelských potřeb je jednoduché, stejně tak jeho použití. Seedbooster ředíme vždy 2:1 s vlažnou vodou, vzniklý roztok pečlivě promícháme a upravíme jeho pH na 5,5-5,8. Na dno misky, která je součástí Seedboxu, vyskládáme jiff tablety a rovnoměrně je plagron seedboosterzalijeme roztokem. Tablety po několika minutách roztok nasají. Do každé tablety pak uděláme otvor hluboký 5 mm a vsadíme do něj semena. Misku přikryjeme víkem, aby nikde nebyla ani skulinka. Tím je pro klíčení zajištěna dostatečná vlhkost.

Misku s tabletami a semeny uchováváme v místnosti, kde se teplota pohybuje mezi 20-25°C. Semena začnou klíčit do 5 dnů. Jakmile se objeví první zelené výhonky, průhledné víko nadzvedněte, aby mezi ním a miskou byl malý prostor – čerstvý vzduch v této chvíli rostlinám maximálně prospěje. Malým rostlinkám nezapomeňte zajistit dostatek světla a v případě potřeby jim dodejte trochu vláhy.

Až rostlinky dorostou do výšky 3 cm, sundejte z nich víko a sledujte, co se děje dál. Ve okamžiku, kdy z tablet začnou prorůstat kořeny, můžete rostliny přesadit a dále pěstovat. Dejte si přitom pozor, abyste rostliny nepřelévali – je to častý nešvar, který má nepěkné následky. Pamatujte, že substrát musí být vlhký, ale nesmí bahnit.

Využijte všech možností, jak si své pěstování zpříjemnit. Rychlejší a intenzivnější klíčení už není kapitolou ze sci-fi, ale realita, kterou si můžete užít i vy. Vyzkoušejte Seedbox a stimulátor Seedbooster – budete jistě mile překvapeni z výsledků práce své i jejich.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
×Zavřít vyhledávání
Vyhledat