skip to Main Content
606 522 314 info@specialnizahradnictvi.cz
Aditiva – Podpora Správného Vývoje Rostlin

Aditiva – podpora správného vývoje rostlin

Při pěstování rostlin se často můžete setkat s takzvanými aditivy neboli doplňkovými složkami. O co se jedná? Jde o prostředky, které pěstitelé používají ke stimulaci a podpoře zdravotního stavu rostlin v určitých vývojových fázích. Společně se podíváme na to, co mezi taková aditiva patří a zda je vůbec nutné je používat.

Aditiva jako doplněk při vývoji rostlin

Mezi doplňkové přípravky se řadí kořenové, růstové a květové stimulátory, vitamínové roztoky a další nejrůznější preparáty. Všechny mají Aditiva slouží jako doplněk při vývoji rostlinjeden společný cíl – správný vývoj rostlin. Potřebné množství biogenních i stopových prvků už ale rostlinám dodávají základní hnojiva. Někteří výrobci přitom vyvolávají dojem, že bez určitých aditiv se vašim rostlinám nepovede dobře a že jedině nějaký „booster“ zaručí dvojnásobný nárůst úrody. Na taková prohlášení je třeba se dívat s rezervou. Za kvalitní sklizní stojí zejména genetická výbava rostlin, dodržování správného zavlažování, osvětlení a vzduchotechnika, aby bylo zajištěno správné pěstební klima.

K čemu jsou aditiva dobrá

Jednotlivé druhy doplňkových složek odhalují, v jaké fázi byste je měli použít. Například kořenový stimulátor umožňuje rostlině vstřebávat živiny už v zárodku. Navíc přispívá i k ochraně rostliny před chorobami, které by ji mohly ohrozit právě skrze kořeny. Dá se tedy říct, že aditiva slouží k předcházení a kompenzování aktuálních problémů, které vaši rostlinu mohou postihnout v kterékoli fázi vývoje.

Na otázku, zda byste měli použít doplňkové přípravky, existuje jednoduchá odpověď – pokud máte 100% zdravé rostliny, aditiva nepotřebujete. Jenže často je lepší problémům předcházet, protože nikdy nevíte, co vaši rostlinu může napadnout. Aditiva vám pomohou zvýšit počet pěstebních cyklů, kterých byste jinak zažili velmi málo.

Je jen na vás, zda doplňkové složky při pěstování rostlin využijete. Jestliže ale chcete zvýšit své šance při pěstování, budou vám aditiva skvělým pomocníkem.

Pořiďte si správná hnojiva

Doplňková hnojiva vám pomohou při pěstování, kvalitní hnojiva jsou ale základ. Vyberte si z naší nabídky hnojiv a vypěstujte si zdravé a silné rostliny.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
×Zavřít vyhledávání
Vyhledat