Skip to content
606 522 314 info@specialnizahradnictvi.cz

Co jsou to mykorhizní houby a jaké mají účinky?

Slyšeli jste už o mykorhize? Pokud jako každý pěstovatel hledáte pro své rostliny to nejlepší, je na čase se s tímto pojmem seznámit. Díky mykorhize bude mít vaše rostlina bohatší kořenový systém, krásné květy a plody, lépe překoná období sucha, nebude tolik trpět při přesazování a zároveň bude chráněna proti některým půdním chorobám.

Přirozené přátelství mezi houbou a rostlinou

Zapomeňte na chemické přípravky a objevte kouzlo mykorhizní houby, která rostlině dodá živiny a vodu ve větším množství, než je rostlina schopna Co jsou to mykorhizní houby a jaké mají účinky?přijmout kořeny. Rostlina zase houbě na oplátku dává jednoduché cukry získané fotosyntézou. Z „přátelského“ spojení vznikají silné a zdravé rostliny, které jsou odolné proti stresu a prospívají i ve zhoršených podmínkách.

Mykorhiza je houba, vedle hřibů a bedlí ji ale nenajdete. Jedná se totiž o půdní houbu v podobě mikroskopických vláken napojujících se na kořeny rostlin. Je to právě podhoubí, tedy mykorhizní houby, které se dokážou napojit na kořeny rostlin a mnohonásobně tak zvětší kořenový systém. Díky tomu, že mykorhizní houby snadno přijímají živiny a vodu z okolní půdy, je rostlina výrazně lépe vyživovaná a dobře roste.

Jak mykorhizu získat?

Jak už jsme si řekli, mykorhizu najdete v podhoubí. Bohužel ale nestačí, pokud svoji půdu pouze obohatíte podhoubím. Samotné podhoubí totiž obsahuje půdní houby jen v malém množství. Odborníci dokážou podhoubí postupně oddělit, rozmnožit a zpracovat jednotlivé houby tak, aby vyhovovaly potřebám pěstitelů. Různé rostliny potřebují různé druhy mykorhizních hub. Využijte proto pomocného rostlinného přípravku z našeho e-shopu, který je určený k vytvoření mykorhizní symbiózy mezi kořeny rostlin a prospěšnými půdními houbami.

Jak mykorhizní přípravky používat?

Aplikace mykorhizních přípravků je jednoduchá, stačí dodržet jednu podmínku a to sice, že musíte dosáhnout přímého kontaktu přípravku s kořeny rostlin. Nejlépe uděláte, pokud mykorhizní přípravek dodáte během sázení či přesazování. Pokud už máte rostliny zasazené, stačí okolo nich vyhloubit Užijte si účinky mykorhizních hub i na své zahrádce!jamky a přípravek do nich aplikovat.

Mykorhizní houby jsou živé organismy, které rostlinu dokážou podporovat po celý její život. Není to uměle vytvořené hnojivo a vy tak rostlinám dodáváte přímo kus přírody. Hnojivo je pro růst rostlin také důležité, sáhněte ale raději po přírodním hnojivu, které vám ve spojení s mykorhizními houbami prokáže dobrou službu.

Poznejte svět přírodního pěstování a dejte svým rostlinám jen to nejlepší. Šetrný a ekologický přístup vás odmění silnými a zdravými rostlinami.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat