Skip to content
606 522 314 info@specialnizahradnictvi.cz
Při Koupi Výbojky Dávejte Pozor Na Barevné Spektrum.

Jak vybrat správnou výbojku pro indoor pěstování? Poradíme vám

Vysokotlaké výbojky jsou prostě klasika, na kterou spousta indoor pěstitelů nedá dopustit. Může za to především vysoká světelná účinnost, kterou tento typ osvětlení nabízí.

Výběr výbojky ve 3 krocích

1) Zvolte správný výkon

Mezi nevýhody výbojek patří poměrně velká spotřeba elektrické energie a teplo, které vydávají. Právě proto byste měli pečlivě zvážit, jaký výkon výbojky bude pro vaši indoor pěstírnu nejlepší volbou s ohledem na velikost pěstebního prostoru. Svou roli mohou hrát také počet a typ rostlin.

Pro zjednodušení uvedeme několik konkrétních příkladů. Jedná se ale pouze o základní doporučení. Hodně záleží také na stínidle, které má vliv na velikost osvětlení i hloubku prosvícení pěstební plochy:

Pěstební prostor / výkon výbojky:

60 × 60 cm / 150 W

80 × 80 cm / 250 W

100 × 100 cm / 400 W

120 × 120 cm / 600 W

150 × 150 cm / 750–1000 W

200 × 200 cm / 1000 W

2) Vyberte si vhodné světelné spektrum

Usilujete u svých rostlin o růst, květ, nebo klonování? I na tohle je potřeba myslet při výběru výbojky. Rostliny v různé fázi vývoje vyžadují rozdílné světelné spektrum. Pro růst je ideální modrobílé, pro kvetení zase červenožluté (např. z kategorie SunPro).

Speciální Zahradnictví v e-shopu nabízí předřadníky i stínidla pro indoor pěstování.

3) Nakupte kompletní sadu nebo jednotlivé příslušenství

Samotná výbojka nestačí. K jejímu zapojení je potřeba si pořídit příslušenství, mezi které patří předřadník (tlumivka), stínidlo (reflektor) a patice (objímka), která je většinou součástí stínidla. Předřadník je něco jako startér, pomocí patice zase celou výbojku upevníte a stínidlo vám pomůže rozptýlit a rovnoměrně rozložit světlo. Na našem e-shopu přitom můžete nakoupit kompletní sadu nebo si jednotlivé kusy poskládat podle potřeby.

Podívejte se na video a nechte si poradit

Výběr správné výbojky není tak jednoduchý, jak se na první pohled může zdát. Podívejte se na video, které vám v mnohém napoví. Najdete v něm informace o jednotlivých typech výbojek, konkrétních produktech i jejich výhodách a nevýhodách. A kdyby něco, kontaktujte nás, rádi vám s výběrem pomůžeme.

Kromě informací o výběru správné výbojky najdete na kanálu Speciálního Zahradnictví mnoho užitečných videí o našich produktech.

Vyberte si správnou výbojku

Zvolte kompletní sadu nebo jednotlivé příslušenství.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat