Skip to content
606 522 314 info@specialnizahradnictvi.cz

Nejjednodušší automatické pěstební systémy pro začátečníky

Pěstebních systémů je dnes na trhu nepřeberné množství. Orientovat se ve všech novinkách je složité i pro odborníky, natož pak pro ty, kteří s pěstováním teprve začínají. Abychom vám cestu k vaší první sklizni co nejvíce usnadnili, přinášíme vám pár tipů na skutečně jednoduché a spolehlivé pěstební systémy.

Začínající pěstitelé často podléhají reklamě a věří, že k úspěšné sklizni vede cesta pouze s pomocí supermoderních pěstebních systémů. Pořizují si pak aeroponické nebo vertikální pěstební systémy, které jsou složité na obsluhu a neodpustí pěstiteli žádnou chybu. Místo vytoužené sklizně se pak začínající groweři dočkají zmařené investice a nechuti v pěstování pokračovat. Proto doporučujeme nejen pěstitelům-začátečníkům, aby volili co nejjednodušší pěstební systémy, jejichž základem jsou květináče.

AutoPot

Velmi pohodlným a spolehlivým automatickým systémem pro pěstování rostlin je AutoPot.autopot Tento pasivní systém využívá ověřený systém knotů obohacený o speciální ventil, který zajišťuje zalití rostliny až ve chvíli, kdy vyčerpá všechen roztok v nádržce u květináče. Výhodou tohoto systému je absolutní nezávislost na elektřině, nulová hlučnost a zalévání každé rostliny zvlášť, a to ve chvíli, kdy zrovna zalít potřebuje. AutoPot se hodí pro pěstování v zemině, kokosu nebo kokosu smíchaném s perlitem v poměru 1 : 1. AutoPoty se nehodí pro pěstování v keramzitu.

Wilma systém

Tento pěstební systém od holandské společnosti Atami obsahuje všechno, wilmaco pro pěstování potřebujete – nádrž, na níž je usazena pěstební plocha, objemné květináče, čerpadlo a rozvod pro kapiláry, a navíc dva druhy kapilár, které umožňují tlakovou nebo kapénkovou závlahu. S tímto systémem můžete pěstovat v keramzitu, kokosu, rockwoolu, perlitu a jejich vzájemných kombinacích. Wilma se příliš nehodí pro pěstování v zemině. Naopak velmi jednoduché je pěstování v keramzitu, které lze začínajícím growerům velmi doporučit. Toto pěstební médium v podstatě nelze přelít, takže úspěch pěstování je takřka zaručen.

Aquasystém

Tento systém od Advanced Hydroponic of Holland vám umožní pěstovat skutečně obrovské rostliny,aquasystém protože poskytuje velký prostor pro kořeny. Jako pěstební médium se hodí keramzit. Nevýhodou je obtížnější výměna živného roztoku a možnost pěstovat menší počet rostlina na metr čtverečný. Obrovskou výhodou je masivní výnos a téměř nulová šance pokazit zavlažování.

Jakmile zvládnete tyto spolehlivé základní systémy, můžete se pustit do složitějších systémů, jako je NFT či aeroponie. I s těmi vám u nás poradíme. Vyberte si svůj zavlažovací systém ještě dnes.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat