skip to Main Content
606 522 314 info@specialnizahradnictvi.cz
Tipy, Jak Na Indoorové Pěstování Brambor V Pytli

Tipy, jak na indoorové pěstování brambor v pytli

Na domácím pěstování brambor v pytli, a to klidně i na balkóně, není nic složitého – a při troše dobré vůle se budete moct za pár měsíců těšit na sklizeň výborných domácích pochoutek. Dnes pro vás máme pár tipů na pěstování brambor v pytli, které se pro svou jednoduchost a efektivitu stalo oblíbenou metodou.

Brambory potřebují teplo a slunce

brambory v pytli

Z jakého materiálu mohou být pytle na pěstování brambor? Klidně použijte jutový nebo klasický igelitový pytel. V úvahu připadá také pytel z rašeliny.

Jestliže zvolíte plastový pytel, nezapomeňte v něm udělat otvory, aby mohla vytékat přebytečná voda. Nedoporučujeme ovšem pěstovat v příliš tenkých igelitových pytlích – mohou se trhat. Výborné jsou naopak třeba pytle od různých hnojiv. Ty jsou silné, navíc v podstatě zužitkujete odpadní materiál. Pokud chcete mít jistotu, že zvolíte správný materiál, můžete si rovnou objednat speciální textilní květináče na pěstování brambor.

Jak při pěstování brambor v pytli postupovat

Ve vhodném období nasaďte asi 5 hlíz na vrstvu 15–20 cm kvalitního substrátu a překryjte je dalšími 10 cm substrátu a hnojiva. Během růstu postupně přidávejte další substrát, dokud nedosáhne hranice asi 5 cm pod ústím pytle. Substrát udržujte vlhký, ale nepřehánějte to, aby brambory nezačaly hnít. Výnos je několikanásobný, na cca 30 cm výšky pytle můžete počítat s jednonásobkem sklizně.

Nevynechejte kvalitní hnojivo

Aplikací hnojiva bohatého na draslík zvýšíte při pěstování brambor své výnosy. Vyvarujte se nicméně aplikace hnojiva s vysokým obsahem dusíku, který zbytečně prodlužuje dozrávání plodiny. Skvělým hnojivem je také guano v prášku, které se míchá rovnou do substrátu – Plagron Bat Guano si u nás můžete objednat v 1l, 5l či 25l balení. Brambory potřebují hodně vlhkosti, zvláště pak během fáze květu. Občasná větší zálivka je lepší než malá a častější (ta totiž nemusí proniknout až dolů ke kořenům).

Těšíte se na sklizeň?

sklizeň brambor

Rané brambory je nejlepší sklízet v malém počtu a jíst je hned čerstvé (během června a července). U salátových je to v zásadě podobné. Pozdní lze sklízet během září a skladovat je v suchých a tmavých prostorách. Indikátorem sklizně je žloutnutí listů a stonků – žluté výhonky odstraňte a asi týden nato sklízejte. Brambory sázejte předklíčené již v průběhu května. Pokud by ještě přišly jarní mrazíky, můžete srolované obruby pytle narovnat a vytvořit nad bramborami jakýsi ochranný skleník. Horní okraje pak můžete spojit třeba kolíčky na prádlo.

To je v zásadě vše, co potřebujete znát pro pěstování vlastních domácích brambor v pytli – nyní se můžete pustit do díla. Základem úspěchu je především vytvoření vhodných podmínek pro růst a kvalitní substrát i hnojivo, třeba Plagron Allmix. Pokud vás zajímají další produkty, které mohou vaše zahradnické umění podpořit, podívejte se do našeho e-shopu.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
×Zavřít vyhledávání
Vyhledat