skip to Main Content
606 522 314 info@specialnizahradnictvi.cz
Vypěstujte Si čerstvé Bylinky Také V Zimě Pomocí Grow Light Garden

Vypěstujte si čerstvé bylinky také v zimě pomocí Grow Light Garden

Není nad čerstvé bylinky, které rozvoní vaše jídlo a dodají mu tu správnou chuť. Obzvlášť v zimě, kdy venku vládnou mrazy a slunce nemá takovou sílu, může být pěstování bylinek náročné. Ne všem rostlinám se v tomto ročním období daří, i když je umístíte doma za okno nebo do zimní zahrady.

Čerstvé bylinky také v zimě

S Grow Light Garden si budete moc připravit chutné jídlo po celý rok.V zimním období potřebují bylinky zvláštní péči. V první řadě byste se měli zaměřit na teplotu místnosti, která by neměla klesnout pod 10 °C. A protože den se zkracuje a také světla je méně a méně, je dobré růst bylinek trochu podpořit, třeba pomocí Grow Light Garden.

Pěstební systém Grow Light Garden

Grow Light Garden od společnosti Garland je kompletní sestava pro pěstování rostlin v domácnosti. Obsahuje úsporné zářivky 2 × 24 W, které vydrží až 10 000 hodin aktivního svícení. Jejich výšku si přitom můžete nastavit podle růstu rostlin, maximálně však do 38 centimetrů, což je pro bylinky dostačující. Pěstební systém dále obsahuje 4 misky pro opakované použití, nádrž na vodu a vyvýšenou plošinovou vložku s kapilární rohoží, která rostlinám dávkuje vodu postupně.

Bylinkám se svítí vždy 18 hodin denně, poté by měly mít 6 hodin tmu. Pokud chceme, aby rostly – kvůli vyšší spotřebě při vaření – rychleji, můžeme přidat 1 až 2 hodiny svícení navíc.

Kompletní sestavu v současné době seženete do 4000 Kč. Existuje také ve zmenšené variantě s označením Micro Grow Light Garden, jejíž cena se pohybuje okolo 1600 Kč.

Které bylinky pěstovat v zimním období?Čerstvá bazalka i v zimě? S Grow Light Garden žádný problém.

Pro pěstování v chladnější části roku jsou vhodné především trvalky nebo dvouletky, které zvládnout přezimovat na zahradě, pokud se o ně dobře postaráte a ochráníte je před mrazem. Například taková petržel, pažitka, máta, levandule nebo tymián se vám bude zelenat za oknem také v zimě, poroste ale výrazně méně.

Nemusíte se však omezovat, s Grow Light Garden můžete přes zimu pěstovat v podstatě cokoliv, dokonce i bazalku nebo rozmarýn. Díky tomuto pěstebnímu systému, který bylinkám dopřeje dostatek světla, se jim bude navíc opravdu dařit.

Kromě bylinek je možné Grow Light Garden využít také pro pěstování jiných rostlin. Je však potřeba myslet na jejich finální výšku i nároky na prostor. Je přitom vhodný spíše pro menší rostliny nebo předpěstování zdravých a silných sazeniček.

Dopřejte si čerstvé bylinky také v zimě

Zajistěte jim dostatek světla a tepla pro rychlý růst.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
×Zavřít vyhledávání
Vyhledat